שתף קטע נבחר

הוגשו הרשימות לכנסת: "הבחירות לא יידחו"

אחד אחרי השני הגיעו נציגי המפלגות על מנת להרשם לקראת הבחירות לכנסת. הח"כים הוותיקים ביקשו לא להתייחס לפוליטיקה והעדיפו לעסוק במבצע בעזה. "קשה להעריך כמה זמן היא תיארך", אמר ח"כ צחי הנגבי

מתכוננים לבחירות על רקע הפעולה בעזה. אחד אחרי השני הגיעו הערב (יום א') נציגי המפלגות השונות כדי להציג את רשימותיהם בפני ועדת הבחירות המרכזית, ולקבל את האותיות אתן יתמודדו בקלפי. נציגי המפלגות הגדולות ניצלו את ההזדמנות על מנת להתייחס לפעולה הצבאית, שדחקה בינתיים את הפוליטיקה הצידה.

 

נציג מפלגת העבודה חבר הכנסת איתן כבל אמר בפתח חדר הוועדה בכנסת: "אנחנו מאוחדים סביב הפעולה ומאוד מקווים שההצלחה המובטחת תימשך".

 כבל דחה את השמועות על רצונן של המפלגות לדחות את הבחירות ואמר שלהערכתו הן יתקיימו במועדן.

 

גם נציג קדימה, ח"כ צחי הנגבי, דחה את השמועות על דחיית הבחירות. הנגבי טען כי כרגע אין לעסוק בקמפיין הפוליטי, "ישראל נכנסת ליום השני של המערכה וקשה להעריך כמה זמן היא תיארך. היעדים ברורים וחד משמעיים: לשנות מהיסוד את האיום הבלתי נסבל שהציבו כלפי מאות אלפי אנשים ויישובי הדרום. עד עכשיו התוצאות מרשימות אולם יש להיערך לתקופות יותר קשות".

 

הרב מיכאל מלכיאור העומד בראש התנועה הירוקה-מימד הגיע כנציג הרשימה כאשר האות שתלווה אותה תהיה "ה".  מלכיאור התייחס למבצע בעזה, "אני מקווה שכמה שיותר מהר ובצורה שתכאב לנו כמה שפחות נצליח להפסיק את הירי על ערי הדרום".

 

בדומה לנציגי המפלגות הגדולות, גם לחבר הכנסת אחמד טיבי שרץ בראשות רשימה מאוחדת של רע"מ-תע"ל היה מה לומר על הפעולה בעזה: "היחידים שחושבים על מלחמה ובחירות הם אנשים שמשתמשים בחיי אדם ובקורבנות חפים מפשע בצורה נלוזה. יש להפסיק מיידית את המלחמה", אמר.

 

רגע לפני הגשת הרשימות מפלגת "הבית היהודי" עדכנה את שמות מועמדיה לכנסת בעקבות פרישתו של ח"כ אורי אריאל.

העיתונאי אורי אורבך קודם ונבחר במקומו של אריאל למקום השלישי. אחריו שובצו ח"כ ניסן סלומינסקי, מזכ"ל המפלגה שר-שלום ג'רבי, ליאורה מינקה, שלה שורשן, אברהם נגוסה, הרב אופיר כהן, אלישיב רייכנר, אלחנן גלט וליאור כלפא.

הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ יכהן כיו"ר המפלגה וח"כ זבולון אורלב יהיה במקום השני

 

הפוליטיקאים הפחות מנוסים שהגיעו לוועדת הבחירות התמקדו יותר באות שתקבל הרשימה שלהם מאשר במבצע בעזה. בועז טופורובסקי, יו"ר מפלגת צבר, שמעוניינת לייצג את ציבור הצעירים, ביקש מוועדת הבחירות לקבל את האות "צ". "אנו רוצים להיות הבית של הצעירים, להיכנס לפוליטיקה ולהשפיע בדאגה אמיתית לחיילים, סטודנטים, מילואימניקים וזוגות צעירים", אמר טופורובסקי.

 

הסטנדאפיסט גיל קופטש העומד בראש מפלגת "עלה ירוק" הגיע בין הראשונים ונראה מרוצה מהליך הגשת הרשימה. "אנו בונים על הצבעת מחאה", אמר קופטש.

 

מפלגת ברית עולם בראשות כנרת גולן-הוז, שהגיעה כדי לרשום את תנועתה ביקשה את האות "ה", אך כשהתברר שזו תפוסה הסתפקה באות "פ".

 

אבי פסקל ראש מפלגת "מהפך בחינוך" ביקש לקבל את האותיות "פח" ובמיוחד את האות "ח" המסמלת את המילה חינוך. "אין בטחון בלי חינוך. ברגע שבמדינת ישראל יגידו קודם חינוך ואחר כך ביטחון אז יהיה לנו בטחון", הוא הסביר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נאבקו על האותיות
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים