שתף קטע נבחר

בדקה ה-90: מפלגת יהדות התורה לא התפצלה

לאחר מרתון דיונים הצליחו סיעות "דגל התורה" ו"אגודת ישראל" להגיע להסכמות על רשימה משותפת, תחת "יהדות התורה". ההרכב הוגש לרשם המפלגות ברגע האחרון

ברגע האחרון - החרדים החליטו לרוץ יחד: מתיחות רבה ששררה ברחוב החרדי-אשכנזי בשבועות האחרונים הגיעה לסיומה אמש בחצות (יום א') כשנציגי "דגל התורה" ו-"אגודת ישראל" היו האחרונים להגיש את טופסי הרשימה המאוחדת לוועדת הבחירות, תחת "יהדות התורה".

  

המחנה החרדי-האשכנזי ספג זעזוע לפני חודשים ספורים, עם הפסדו של נציג "אגודת ישראל", ח"כ מאיר פרוש, בקרב על ראשות עיריית ירושלים. ב"דגל התורה" זיהו את חולשת הרשימה שרצה לצידם וסברו כי השינוי ביחס הכוחות בין הסיעות דורש גם ביטוי בהרכבת הרשימה לכנסת ובחלוקת התפקידים. עד לפני ימים אחדים שרר נתק בין שתי הסיעות, כש"אגודת ישראל" סירבה להתייחס לדרישות "דגל התורה".

  

במרתון פגישות שנערך אתמול, היום האחרון להגשת רשימות המועמדים לכנסת ה-18, גישרו הסיעות על המחלוקות

והגיעו להבנות שאיפשרו ריצה משותפת.

 

דרישתה של "דגל התורה" לקבל לידיה את המקום ה-6 ברשימה לא התקבלה, ובמקומה זכתה במקומות 7 ו-8, שאינם נחשבים בטוחים. לפי ההסכם שנחתם, אם תזכה "יהדות התורה" בפחות מ-7 מנדטים - ייאלץ ח"כ פרוש לפנות את מקומו בתום חצי קדנציה לטובת מועמד "דגל התורה".

 

סדר רשימת מפלגת "יהדות התורה" לכנסת ה-18 הוא:  יעקב ליצמן, משה גפני, מאיר פרוש, אורי מקלב, מנחם אליעזר מוזס, ישראל אייכלר, מנחם כרמל ויעקב גוטרמן.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליצמן. יהדות התורה
צילום: גיל יוחנן
רביץ. דגל התורה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים