שתף קטע נבחר

האמהות המניקות נגד פייסבוק

אמהות שהעלו לפייסבוק תמונות של עצמן מניקות את ילדיהן, מוחות על הסרת התמונות על ידי הרשת החברתית. דובר פייסבוק: תמונות החושפות שד מפרות את תנאי השימוש

האם תמונות של נשים מניקות את ילדיהן הן בלתי-ראויות? שאלה זו יוצרת מחלוקת ומחאה ברשת החברתית הפופולרית פייסבוק, לאחר שמנהליה הסירו תמונות כאלה שהעלו אמהות.

 

דובר פייסבוק, בארי שניט, אמר כי לא ננקטים צעדים נגד מרבית תמונות של הנקה, מאחר שהן תואמות לכללי האתר. עם זאת, הוא הסביר, תמונות מסויימות הורדו על מנת לשמור על האתר בטוח עבור כל המשתמשים, כולל ילדים.

 

"הנקה איננה מגונה"

"תמונות החושפות שד באופן מלא, כאשר ניתן לראות את הפטמה או האזור סביבה (areola), מפרות את תנאי השימוש (תמונות מגונות, בוטות, או פורנוגפריות)", מסר שניט בהודעה, "ועשויות להיות מוסרות. התמונות שאנו מסירים כמעט תמיד מובאות לידיעתנו על ידי גולשים שמתלוננים".

 

המחיקה הכעיסה מספר אמהות, ביניהן גם את קלי רמון, שתמונה בה היא מניקה את בתה הוסרה מפייסבוק. רומן היא אחת ממנהלות הקבוצה "היי פייסבוק, הנקה איננה מגונה!" שמונה כעת למעלה מ-80,000 חברים - וצברה תאוצה בשבוע האחרון. חלק מחבריה אף השתתפו במחאה מול משרדי פייסבוק בפאלו-אלטו שבקליפורניה.

 

מארגני המחאה אומרים כי חלק מהנשים הוזהרו שלא להעלות מחדש תמונות שנמחקו, או שהן תחסמנה לחלוטין משימוש בפייסבוק. "אני נפגעת מכך שפייסבוק יכולה להסיר את התמונה שלי", כותבת אמא בשם רבקה, "אבל לא מסירים תמונה של ישבן מבצבץ עם חוטיני שראיתי בעמוד אחר, או את השאלון 'איזו תנוחה של קאמה-סוטרה' אתם?'".

 

דובר פייסבוק ציין כי החברה יצרה קשר עם חברות מדיה בזמן המחאה וביקשה להציב פרסומות הקשורות להנקה ומציגות תמונה של אשה מניקה עם חזה חשוף, אך אף חברה לא הסכימה. "מן הסתם עיתון ופייסבוק הם דברים שונים", הוא ציין, "אבל המוטיבציה הבסיסית למדיניות של תוכן זהה", הוא אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים