שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הצטרפות לרשת רובוטים? כך לא נוקמים בחמאס
  פעילים ברשת קוראים לכם להוריד תוכנה להתקפת אתרי החמאס, אך כדאי לנקוט בזהירות ולהמנע מהורדת תוכנות בלתי מוכרות למחשב, על אף הרצון לתרום למאמץ המלחמתי
  יותר מ-6,000 אזרחים פטריוטים הצטרפו ביומיים האחרונים למעגל הפשע המאורגן מבלי שידעו זאת. והם לא מי שאתם חושבים שהם. יותר מ6,000 גולשים התייצבו אחר כבוד בפתחו של אתר צבעוני ונאה המעוטר בצבעי כחול ולבן ובדמותו של הרצל, שדורש להראות את כוחו של הג'יניוס היהודי אל מול
  האקרים המוסלמים. האתר מבקש ממבקריו, בשם המאמץ המלחמתי, להתקין תוכנה שמטרתה "לאחד את יכולות המחשוב של משתמשים רבים ככל הניתן...על מנת לשבש את פעילותו של האויב המבקש להשמיד את ישראל".

   

  מי מכם לא רוצה למלא את ייעודו כלוחם בסיירת עלומה, ועוד היישר מהדפדפן? התקינו את התוכנה, ואנחנו נכה באמצעות המחשב שלכם בשרתיו ובמחשביו של האויב ללא רחם!

  בראיון שהעניק אחד מהעומדים מאחורי ה"תוכנה", המזדהה בשמו הפרטי בלבד, לאחד מהאתרים בישראל הוא שם את הדברים על דיוקם: מטרת התוכנה היא לתקוף באמצעות אלפי קריאות סרק את שרתיהם של אתרים שונים ברשת. במקרה הזה, הכוונה היא לתקוף אתרים המזוהים עם החמאס, ותומכיהם. שוין.

   


  בשם הפטריוטיות

   

  מצטרפים לעדר – הופכים את המחשב לזומבי

  שיטת הפעולה שה"פטריוטים" הללו מפעילים מכונה Bot-Net ובעברית "עדר רובוטים". בימי שגרה, בוטנטים שורצים ופוגעים ברבים מאיתנו מבלי שאנו יודעים זאת. כך, אלפי עד מיליוני מחשבים מודבקים בתוכנה זדונית אשר מאפשרת להם לקבל פקודות ממחשב מרוחק, ולבצע אותן. המחשבים המודבקים מכונים לרוב "זומבים" והמחשבים השולטים מכונים לרוב בשם (המפתיע) "שולטים".

   

  שיטת ההפצה של הנגע הנורא הזה מתבטאת לרוב באמצעות דואר זבל, פרסומות מפוקפקות, סרגלי כלים שמגיעים מאתרים עלומים, וירוסים קלאסיים ושאר אלמנטים שמגיעים מהצד האפל של הרשת המנוהל על ידי ארגוני פשע מאורגן. 

   

  רשתות בוטים הן הכלי היעיל והנפוץ של ארגוני הפשע המאורגן ברשת והן משמשות למטרות מגוונות: הונאות קליקים (דמיינו אלפי מחשבים המקליקים ללא הרף על מודעות בתשלום שמפנות אל אתרו של עוסק תמים שנופל קורבן עד שזה נדרש לשלם סכומי עתק לרשת הפרסום), משלוח דואר זבל באמצעות תוכנות דואר אלקטרוני, רשתות חברתיות ותוכנות מסרים מיידיים (באמצעות הרשתות כל זומבי שולח לקורבנותיו הודעה תמימה למראה עם התוכן שמגדיר לו השולט).

   

  היום לוחמים, מחר קורבנות

  אחרי הרקע התיאורטי, אפשר לחזור לרגע לאותה הצעה מפתה לגייס אותנו לסיירת מבלי לקום מהכיסא. העומדים מאחורי התוכנה הפטריוטית אינם מזדהים בשמם, הם אף טרחו להסוות את זהות הרישום של כתובת האתר. הם ככל הנראה יודעים, כמו שאתם אמורים לדעת, שמדובר בעבירה פלילית חמורה ביותר על פי חוק המחשבים ודיני העונשין של מדינת ישראל - ורוב מדינות העולם.

   

  אבל הם, להבדיל מרשתות מפוקפקות שנוחתות בתיבת הספאם שלכם, מבריקים בהרבה: הם מנגנים על המיתר הפטריוטי הכה רגיש בימים אלו על מנת שנחבור לכוחותיהם ונסתער כמחלקת גולני צבועת לחיים על אתריהם של החמאס ושאר כוחות הרשע.

   

  ככל שאינם ממהרים להסגיר את זהותם, אין לבטוח בשום הצהרה מרגיעה שיספקו כמו הודעת "ניתן להסיר את התוכנה בכל עת" שמופיעה באתר. היום הם ישתמשו בכם כדי להאיט או לשבש את הגישה לפורום של מחבלים ותומכיהם ומחר הם ישתמשו בכם כדי לשלוח ספאם. מחרתיים יפילו את אתרו של מתחרהו של המרבה במחיר ואתם? ספק קורבנות ספק שותפים למעשה הנפשע. אך ללא ספק, רשלנים.

   

  אז בשם המאמץ המלחמתי, בשגרה ובחירום, בשם השכל הישר והזהירות הנדרשת - המנעו מלהתקין דברים מפוקפקים על המחשב שלכם. אל תעשו שטויות שעלולות לסבך אתכם בפלילים ואף להפוך אתכם לקורבנות. לא בשם הסקרנות, לא בשם ההנאה ולא בשם המאמץ המלחמתי.

   

  הקטע פורסם במקור בבלוג של אפי פוקס, "קודח ", תחת רשיון CC-BY-SA

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים