שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

ירדן: שומרים על הזכות לבחון היחסים עם ישראל

בדיון שהתקיים בפרלמנט בעמאן על רקע הלחימה בעזה, אמר ראש הממשלה נאדר א-דהבי כי ארצו "שומרת לעצמה את האפשרות להעריך מחדש את הקשרים עם ישראל". מחוקקים ירדנים: גירוש שגריר ישראל וניתוק היחסים - המינימום הדרוש

ראש ממשלת ירדן, נאדר א-דהבי, התייחס היום (יום א') בדיון בפרלמנט ללחימה ברצועת עזה ואמר כי ארצו שומרת לעצמה את האפשרות לבחון מחדש את קשריה עם ישראל.

 

"ממשלת ירדן שומרת לעצמה את כל האפשרויות ובכלל זה להעריך מחדש את הקשרים עם כל גורם שהוא ובמיוחד עם ישראל. כל זאת מתוקף השמירה על האינטרס הלאומי העליון", אמר א-דהבי. ראש ממשלת ירדן הוסיף כי ההתפתחויות בלחימה בעזה ייבחנו תוך ניסיון לסייע לסוגיה הפלסטינית.

 

בתוך כך, הפנו 21 מחוקקים ירדנים מכתב ליו"ר הפרלמנט ובו דרישה מהממשלה לנתק מיד את הקשרים הדיפלומטיים עם ישראל ולגרש את שגריר ישראל בעמאן. זאת, על רקע "התוקפנות הציונית ברצועת עזה". "דרישתנו המינימלית היא לגרש את השגריר מירדן ולהקפיא את היחסים עם ישראל", נאמר במכתב.

 

מוקדם יותר אמר מלך ירדן, עבדאללה השני, כי ארצו תשקיע כל מאמץ כדי להפסיק את התוקפנות הישראלית ברצועת עזה. בפגישה שקיימה "המועצה לענייני המדיניות הלאומית", בה נכחו ראש הממשלה א-דהבי ובכירים נוספים, הדגיש עבדאללה כי ישקיע כל מאמץ כדי לגבש הסכמה בינלאומית שתאלץ את ישראל להפסיק את פעולותיה נגד חפים מפשע.

 

בנוסף, קרא עבדאללה למועצת הביטחון של האו"ם לקבל מיד החלטה שתחייב את ישראל להפסיק את הפעולה הצבאית, לפתוח את המעברים לרצועת עזה ולהפסיק את "האסון ההומניטרי" שהיא מטילה על הרצועה. מועצת הביטחון לא הצליחה להגיע הלילה לכלל החלטה בסוגיית הלחימה ברצועה, לאחר שארה"ב טרפדה את הצעת לוב לקרוא להפסקת אש מיידית. דיון נוסף בנושא בנוכחותם של שר חוץ ערבים והנשיא הפלסטיני, אבו-מאזן, ייתקיים ביום שלישי. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המלך עבדאללה. להפסיק הפעולה
צילום: רויטרס
מומלצים