שתף קטע נבחר

פיהוק לגורמים

האם שחקן מכר משחק באליפות בריטניה בסנוקר? והאם בטורניר הקרוב - המאסטרס - יקרה משהו מעניין שאפשר גם, כאילו, לראות?

למרות ברייק אחד של 147 נקודות, שהיה שווה לדינג ג'ונווי 30 אלף פאונד, מאליפות בריטניה בסנוקר נשאר בעיקר טעם של אכזבה. השחקנים האגרסיביים והמהנים לצפייה — כמו רוני אוסליבן, מרק סלבי, ניל רוברטסון ומתיו סטיבנס — עפו בסיבוב הראשון או השני, והשאירו צופים הרוסים מעייפות עם ג'ון היגינס ומרקו פו (המכונה מרקו טפו). מי שצלח את הגמר המייגע בין פו לשון מרפי, 10:9 למרפי בשתיים וחצי בלילה שעון מקומי, ממש אוהב את המשחק: היה שם מפגן אימה של סנוקר לחוץ ומלא טעויות, עשרות כדורי "מה יש לו, אני הייתי עושה את זה", ובסוף 100 אלף פאונד נוספים למרפי, שיהיה לו עם מה לשלם לדיאטנית. אבל הסיפור הכי מעניין — אוקיי, היחיד המעניין — חמק מהצופים בארץ.


"תשאלו את שולחן 4, הם רוצים גם אגרולים?" (צילום: רויטרס)

 

הדבר הכי גדול באליפות הזאת קרה במשחק הסיבוב הראשון בין ג'יימי ברנט לסטיבן מגווייר. כמה בוקיז אנגלים קיבלו קצת יותר מדי הימורים שהוא ייגמר ב־3:9 למגווייר, ובאיזשהו שלב הפסיקו לקבל הימורים על המשחק שנגמר — הפתעה! — ב־3:9 למגווייר. ההתאחדות, כמובן, חוקרת (את ברנט, שחקן כמעט לגמרי אלמוני, בחריצות גדולה יותר). נראה מה יהיה.

בינתיים יתקיים החודש טורניר המאסטרס בוומבלי, בהשתתפות 14 השחקנים הכי טובים בעולם ועוד שניים שצלחו מוקדמות. כיוון שנדב יעקבי יש רק אחד, אני לא אסתכן בנבואה שלא תעלה יפה. תזכרו רק — כמו שאמרו מספר פעמים שדרני יורוספורט — שהספורט היום לא נשלט על ידי כוכב אחד כמו בימים הגדולים של סטיב דייויס, סטיבן הנדרי או אפילו רוני אוסליבן. הוכחה? את כל אחד מהטורנירים הגדולים השנה לקח שחקן אחר. אני כן יכול להגיד לכם מי מהגדולים עדיין מחוץ לרשימת הזוכים: סטיבן מגווייר, כרגע מקום שני בעולם.

 

  • טורניר המאסטרס, 18.1־11, שידורים ישירים ביורוספורט


 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים