שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

האו"ם: ישראל פינתה אזרחים לבית - ופגעה בו

בהודעה שפרסם משרד מתאם העניינים ההומניטריים של האו"ם, נאמר כי צה"ל פינה אזרחים לתוך מבנה מגורים אחד בשכונת זייתון בעזה, שהופצץ למחרת. עשרות בני אדם נהרגו. גורמים בצה"ל: לא תקפנו

האו"ם מאשים את צה"ל בהפצצה של בית שאליו פינה אזרחים פלסטינים בשכונת זייתון. הודעת משרד מתאם העניינים ההומניטריים של האו"ם (OCHA) נסמכת על עדי ראייה. מגורמים צבאיים נמסר כי מבדיקות ראשונית שנערכו, לא ידוע על אירוע בו העבירו הכוחות אנשים מבניין אחד למשנהו. בנוסף, לא מוכרת תקיפה של צה"ל בתאריך זה, לאזור זה.

 

בהודעה מטעם האו"ם נאמר כי "לפי מספר עדי ראייה, ב-4 בינואר פינו חיילי רגלים ישראלים כ-110 פלסטינים לתוך מבנה מגורים אחד בשכונת זייתון (כמחציתם ילדים) והזהירו אותם להישאר בבית. כעבור 24 שעות, הפציץ צה"ל את הבית שוב ושוב, והרג כ-30 פלסטינים".

 

בניגוד להודעת האו"ם, ככל הידוע עד כה, באותו הבית שנחרב בשכונת זייתון נהרגו כ-10 בני אדם. באותו היום נפגע גם בית-ספר של סוכנות האו"ם לפליטים בג'בליה, ושם נהרגו עשרות מבקשי מחסה. צה"ל טען שמחבלים ירו מהמקום פצצות מרגמה זמן קצר לפני כן.

  

באו"ם טוענים כי "זה אחד המקרים הקשים ביותר מאז החלה פעולת צה"ל ברצועת עזה". עוד נמסר כי מי ששרד את ההפצצה, נאלץ לצעוד שני קילומטרים לכביש סלאח א-דין לפני שהועבר לבית החולים בכלי רכב פרטיים. "שלושה ילדים, הצעיר שבהם בן חמישה חודשים, מת כשהגיע לבית החולים".

  

הדו"ח אודות הבית שנפגע פורסם לפני כינוס מועצת זכויות האדם של האו"ם שאמורה לדון היום בפעולת ישראל ברצועת עזה. בטיוטת החלטה שפרסמה סוכנות הידיעות הצרפתית, תקרא מועצת זכויות האדם ל"פעולה בינלאומית כדי לשים קץ לאלימות הקשה שמפעיל כוח הכיבוש, ישראל, בשטחים הפלסטינים הכבושים, ובייחוד ברצועת עזה הכבושה".

  

מועצת זכויות האדם, כך לפי הטיוטה, גם תדרוש הפסקה מיידית של הפעילות הצבאית של ישראל והפסקת הפגיעה באזרחים. טיוטת ההחלטה של מועצת זכויות האדם אינה מתייחסת לירי המתמשך של רקטות על ישראל ולפגיעה באזרחים ישראלים. מועצת זכויות האדם תתכנס בז'נבה ודיוניה יימשכו ככל הנראה עד יום שני בשל סוף השבוע. שר החוץ הפלסטיני, ריאד מליכי, צפוי להשתתף בכינוס. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התוצאות הקשות
צילום: AFP
הבית שנפגע בשכונת זייתון
צילום: AFP
מומלצים