שתף קטע נבחר

התובעים: קשיים ניכרים בראיות בתיק קצב

צוות הפרקליטות במחוז מרכז, עו"ד רונית עמיאל וניסים מרום, סבורים כי יש קשיים במשקל הראיות בתיק והעבירו את מסקנתם ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליט המדינה. גורם בפרקליטות: "זה תיק בעייתי וגבולי"

עוד בעיות בתיק קצב: ייתכן שהראיות נגד נשיא המדינה, משה קצב, לא יספיקו להרשעתו. זו המסקנה שגיבשו התובעים ממחוז מרכז, עורכי הדין רונית עמיאל וניסים מרום, העוסקים בתיק קצב. מסקנה זו נמסרה ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ולפרקליט המדינה לפני מספר ימים.

 

שני התובעים סבורים כי יש קשיים ניכרים בתיק, המובילים לספק בנוגע למשקל הראיות הדרושות לצורך הרשעתו של קצב במעשה אונס של א' ממשרד התיירות. עו"ד עמיאל היא זו שהגישה את חוות הדעת הראשונה בפרשת קצב וסברה כי יש להעמידו לדין בפרשת א' ממשרד התיירות.


קצב בבית המשפט. "הפרקליטים בעד סגירת התיק" (צילום: פלאש 90)

 

לפני מספר חודשים החליט הצוות הקודם מפרקליטות מחוז ירושלים, בראשות עורכת הדין אירית באומהורן, להתפטר, בעקבות חילוקי דעות קשים

עם היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט מחוז ירושלים, אלי אברבנאל. באומהורן סברה כי יש להעמיד את קצב לדין גם על מעשיו ב-א' מבית הנשיא, וזאת כדי לחזק את התיק וכדי להראות דפוס התנהגות זהה. לעומת זאת, מזוז סבר כי אין מספיק ראיות לצרף את א' מבית הנשיא לכתב אישום.

 

אברבנאל ופרקליטים נוספים המעורים בתיק סבורים כי יש לסגור את תיק החקירה נגד קצב וכלל לא להגיש כתב אישום. בעקבות התפטרות הצוות, עבר התיק לידי עמיאל ומרום, שבמהלך השבועות האחרונים החלו לגבש את מסקנתם לאחר השלמות החקירה בתיק.

 

ככל הנראה גם בקרב הצוות החדש קיימת אי בהירות לגבי הראיות הדרושות לצורך הגשת כתב אישום נגד קצב. "זה תיק בעייתי מאוד וגבולי וההתלבטות רבה. יש לזכור כי חלק מהפרקליטים המכירים את התיק בעד לסגור אותו לחלוטין, אולם חלק אחר חושב שיש להגיש כתב אישום בגין מעשי אונס ומעשים מגונים כנגד קצב", אמר גורם בפרקליטות.


קצב מגיע לעימות עם א' ממשרד התיירות לפני מספר שבועות (אבי מועלם)

 

גורם בכיר התבטא במהלך סוף השבוע האחרון כי ההחלטה בתיק קרובה לכאן או לכאן, וההחלטה תתקבל במהלך חודש ינואר. למרות הספקות בצוות החדש, גורמים בפרקליטות אמרו כי סגירת התיק עדיין אינה בטוחה וכי מדובר בדיונים ראשונים ובמהלך השבוע הקרוב ידונו הבכירים בפרקליטות, שיכללו גם את היועץ המשפטי לממשלה ואת פרקליט המדינה, בליבון הראיות והקשיים. גם העימות שנערך בין קצב לא' ממשרד התיירות לפני מספר שבועות ייבחן והבכירים ייאלצו להכריע האם ישנן מספיק ראיות לצורך הגשת כתב אישום, או שמא יש לסגור את התיק.

 

לעומת זאת, גורמים בכירים במשרד המשפטים אמרו כי מדובר בתיק קשה ובעייתי וכיוון שמדובר בגירסה מול גירסה, כמו תיקים נוספים בעבירות מין, יש להביא את התיק להחלטה של בית המשפט. דובר משרד המשפטים, משה כהן אמר בתגובה: "הדיונים נמשכים ותהליך קבלת ההחלטה מצוי בעיצומו. כאשר הוא יסתיים נמסור הודעה ועד אז לא נוכל להתייחס לכל מיני ידיעות המתפרסמות בנושא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משה קצב
צילום: צפריר אביוב
מומלצים