שתף קטע נבחר

צילום: AFP

מבאר שבע ועד גדרה: עוד 10 נקודות לבגרות

התלמידים הנבחנים בבגרויות במועד החורף יקבלו הקלות עד לטווח של 40 ק"מ מרצועת עזה: עוד 10 נקודות לציון ומשך הבחינה יוארך ב-25%. מילואימניקים שגויסו, יקבלו מועד מיוחד

משרד החינוך הודיע אחר הצהריים (יום ב') על שורת הקלות בבגרויות החורף לתלמידים ביישובים הנתונים תחת התקפות רקטות בלתי פוסקות. תלמידים ביישובים עד לטווח של 40 קילומטר מרצועת עזה יקבלו עוד 10 נקודות לציון, משך הבחינה יוארך ב-25% ומשקל הציון השנתי ("מגן") יגדל מ-50% ל-60%.

 

הבחינות יתקיימו בכפוף להנחיות פיקוד העורף ומתוך התחשבות במאמץ של התלמידים והמורים ומנהלי בתי הספר לחזור לשגרת הלימודים. ההקלות שניתנו לתלמידי שדרות ויישובי עוטף עזה (10 בתי-ספר שבטווח של עד 7 ק"מ), יישארו בעינן. תלמידים אלו יקבלו שאלונים מיוחדים, ובנוסף - ייהנו מכל ההקלות החדשות.  

  

אם ימצא פער משמעותי בין ממוצע הציון הסופי של בתי הספר בחורף זה, לעומת חורפים קודמים, יפעל משרד החינוך לפיצוי הולם.

  

משרד החינוך הנחה את הרשויות המקומיות להתארגן לקיים את הבחינות במרחבים המוגנים. על הרשות המקומית, בתאום עם מנהל בית הספר ובכפוף להנחיות פיקוד העורף, לדאוג למקומות ממוגנים, שיתאימו לקיומן של הבחינות; מנהל בית הספר יהיה אחראי לתאם את ההשגחה על הבחינות עם חברת ההשגחה, ובמידת הצורך להשלים את מכסת כוח האדם מצוות בית הספר; בנוסף, על המנהל ליידע את התלמידים מבעוד מועד על מקום המבחן.

 

גם הנבחנים האקסטרנים יקבלו הקלות, בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה, הדומות להקלות שיקבלו יתר הנבחנים. מי שנרשמו לבחינות במועד חורף, וגויסו לשרות מילואים, יוכלו לגשת לבחינות במועד מיוחד שיקבע עבורם בהתאם להתפתחות במצב הביטחוני.

הודעה מפורטת לגבי מועדי הבחינות השונות והנהלים הנדרשים על מנת לגשת אליהן, תפורסם באתר אגף הבחינות של משרד החינוך.

 

לפני כשבוע הודיע משרד החינוך כי הוא דוחה את מועד בגרויות החורף הקרובות: הבחינה באנגלית נדחתה מ-12 בינואר ל-17 בפברואר, ואילו הבחינות בלקט מצוות, ערבית לערבים וערבית לדרוזים, נדחו מ-15 בינואר ל-19 בפברואר.

 

בתחילת השבוע התיר פיקוד העורףחזרה ללימודים בטווח של עד שבעה קילומטרים מהרצועה. בטווח שבין 7-40 קילומטר התיר הפיקוד לימודים במקומות שאושרו על ידו, ואתמול הגיעו 70 אחוז מתלמידי כתות י"א-י"ב לבתי הספר בדרום, וכ-60 אחוז מילדי הגנים הממוגנים. באוניברסיטת בן-גוריון יתחדשו הלימודים בהדרגה, החל מיום ג'.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השרה יולי תמיר
צילום: ירון ברנר
מומלצים