שתף קטע נבחר

צילום: AFP

הנייה: נשתף פעולה עם יוזמות להפסקת אש

בנאום טלוויזיוני ששודר ממקום מחבואו ברצועת עזה, אמר ראש ממשלת חמאס, איסמעיל הנייה: "נשתף פעולה באופן חיובי עם כל היוזמות שנועדו להביא להפסקת המתקפה ולפתיחת המעברים". הוא הבטיח שהניצחון קרוב: "אנו סומכים על אללה, יודעים שהוא לצידנו"

מרים דגל לבן? כאשר הוא נראה עייף ומותש מימים ארוכים של אש על עזה, ראש ממשלת חמאס, איסמעיל הנייה, מאותת הערב (יום ב') לראשונה שיש על מה לדבר. בנאום טלוויזיוני, ששודר ממקום מחבואו, אמר: "נשתף פעולה באופן חיובי עם כל היוזמות שנועדו להביא להפסקת המתקפה, לנסיגת האויב ולפתיחת המעברים".

 

עם זאת הבהיר, כי לצד המגעים להפסקת האש, תימשך הלחימה: "זה ציר אחד במדיניות להדוף את המתקפה והציר השני הוא ציר ההתנגדות, להילחם ולהיאבק בכוחות הכובשים. אנו בטוחים שבסופו של דבר אנו נגיע לניצחון ולתבוסת המתקפה". הוא הוסיף כי הפלסטינים מחפשים את אחת משתי האופציות: "או הניצחון או מוות השהידים". הנייה קרא ללוחמים להמשיך במאבקם, אבל לא ביקש שיסתערו ונצמד לטקסט דתי מאוד.

 

היום ה-17 למבצע "עופרת יצוקה":

 

ראש ממשלת החמאס אמר כי הסבל של אלפי הפלסטינים שנהרגו, נפגעו או איבדו את בתיהם דומה לסבל של ראשוני המוסלמים והמאמינים: "האנשים שאיבדו את יקיריהם ואת בתיהם מפגינים סיבולת חסרת תקדים, מפגינים הזדהות ועזרה הדדית ואנו שומעים כל הזמן מילות עידוד מהאוכלוסייה שלנו למרות ההפגזות העיוורות והמטורפות".

 

הנייה אמר כי לפחות מחצית מההורגים הם נשים וילדים, אך הדגיש כי "למרות זאת אנו יודעים שהניצחון הוא מנת חלקם של המאמינים ושל אלה המיישמים את מצוות אללה".

 

למרות ההרס והפגיעה הקשה, מתעקש הנייה, כי הניצחון קרוב. בנאום, שבו שיבץ פסוקים רבים מהקוראן, ונראה לפרקים כתפילה, אמר כי "אנו סומכים על אללה, יודעים שהוא לצידנו ולמרות כל מה שמנסים לומר כדי להשפיע על רוחכם, אני אומר שחר הניצחון קרוב".

   

הנייה שלח ברכה ללוחמים הפלסטינים: "אנו מחבקים אתכם, מנשקים את ראשיכם ואת ידיכם ואת האדמה שעליה אתם דורכים. אתם מגינים על כבודו של העם הזה ועל אדמתו. אתם עטרת ראשה של האומה הזו, אתם יוצרי הניצחון. אחרי 17 יום של מלחמה אני אומר בבטחה, עזה לא נשברה ולא תישבר, עזה תנצח והאמונה תנצח. העם הפלסטיני ינצח בעזרת אללה".

 

הוא סיים את נאומו בתפילות תחנונים לאללה בבקשה שיסייע למאמינים לנצח את הכופרים ויעניק להם סבלנות, סיבולת ועזרה: "אללה הבא לנו ניצחון על הכופרים. אללה עזור לנו והבא לנו הצלחה בפעולותינו ואת הניצחון שהבטחת למאמינים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסר פייסני ממקום המחבוא. הנייה
צילום: AFP
כוח מילואים בעזה
צילום: AFP
התמונות עשו את שלהן?
צילום: AP
מומלצים