שתף קטע נבחר

ה-SMS מכה שוב: 'הפתעות מחכות לבנים. חמאס'

כשצה"ל מוסיף להכות בחמאס, משיב הארגון גם במלחמה פסיכולוגית. הבוקר קיבלו אזרחים רבים הודעות טקסט לטלפונים הניידים, בהן איים חמאס על שלום החיילים הפועלים ברצועה

עובר לנסות את מזלו באנגלית: לאחר ששלח בימים הראשונים למבצע "עופרת יצוקה" הודעות SMS לישראלים רבים בעברית קלוקלת, מנסה כעת החמאס להרתיע את אזרחי ישראל בשנית.

 

 "הכנסו לעזה, הרבה הפתעות מחכות לבנים שלכם, לכל הפחות - מוות. חמאס". זאת נוסח ההודעה שקיבלו באנגלית הבוקר (יום ד') ישראלים רבים למכשיר הטלפון הסלולרי שלהם. ניסיון לצלצל למספר ממנו נשלחה ההודעה, בעל קידומת של אנגליה, מעלה כי המספר מנותק.


הודעת הטקסט ששלח ארגון חמאס (צילום: נאווה ענבר).

 

נאווה ענבר, תושבת תל אביב, לא רגילה לקבל הודעות בשעה מוקדמת בבוקר. "כשגיליתי הודעה בשעה 8:52 כבר נדלקה אצלי נורה אדומה", סיפרה נאווה ל-ynet. "בשנייה הראשונה שאתה רואה את זה אתה בעיקר מופתע. מה? איך הם הגיעו אליי? מה עשיתי כדי שדבר כזה יקרה? אחר כך זה מתחלף בתחושת צער, כעס וחדירה לפרטיות.

 

"זה לא הפחיד אותי, להפך - אם כבר זה גורם לי לרצות להיכנס בהם יותר. לדעתי זה ממש מהלך פתאטי. אם הם ניסו לעורר חרדה הם כשלו במשימתם", הוסיפה נאווה.

 

אצל קובי ג'זלקופי, תושב אריאל, עוררה ההודעה בעיקר שעשוע. "זה הזוי ביותר. כנראה שהם די מיואשים שם", הוא אומר. "מה שבטוח, זה לא מה שיעזור להם".

 

יעל רובינשטיין, תושבת תל אביב, חשבה בתחילה שמדובר בניסיון יחצ"ני לא מוצלח במיוחד. "הייתי בטוחה שזו עוד הודעת

 פרסומת לאיזה מועדון בעיר. חשבתי לעצמי שזאת בדיחה ממש גרועה לקרוא למועדון עזה בשעה כזו. אבל אז הבנתי שכנראה מדובר במשהו רציני.

 

"לא פחדתי כי ידעתי שזה לא מכוון אלי אישית. זאת לא חוכמה גדולה להשיג רשימת טלפונים ולשלוח הודעת תפוצה. אבל בוא נגיד שלא התכוונתי להחזיר צלצול למספר על הצג", סיפרה יעל.

 

דווקא את חברתה של יעל לעבודה, לירון מוריס, ההודעה המסתורית הצליחה להפחיד. "נראה לי מאוד לגיטימי לפחד כשמישהו מגיע לך לטלפון הנייד ומאיים עליך. זה סוג של איום וגם אם אתה יודע שזה לא ממש מופנה אליך ישירות זה עדיין מלחיץ, במיוחד כשבעלי נמצא עכשיו במילואים".

 

לפני כשבועיים שלח ארגון חמאס לראשונה הודעות טקסט לטלפונים הניידים של תושבים רבים בישראל, בהן הזהיר כי הפעולה בעזה תביא להמשך ירי רקטות מאסיבי על ישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הודעת הטקסט שנשלחה על ידי חמאס לפני כשבועיים
מומלצים