שתף קטע נבחר

הממשל ילווה לקרייזלר 1.5 מיליארד דולר

ההלוואה תינתן על מנת להעניק הטבות לצרכנים ולקדם רכישות. זאת, כחלק מהתוכנית לחילוץ ענף הרכב האמריקני מהמשבר ולצימצום צניחת מכירות כלי הרכב

משרד האוצר האמריקני הסכים בסוף השבוע להלוות 1.5 מיליארד דולר למשך חמש שנים לזרוע הפיננסית של קרייזלר, על מנת שהחברה תוכל להעניק מימון לצרכנים לרכישת מכוניות חדשות ולקדם את המכירות. מכירות חודש דצמבר של קרייזלר צנחו ב-53% על רקע העמקת המשבר, והמכירות ב-2008 צנחו ב-30% .  

 

קרייזלר פייננשל, הזרוע הפיננסית של יצרנית הרכב השלישית בגודלה בארצות הברית, הגישה מיד עם קבלת ההלוואה הצעות למתן הלוואות ללא ריבית לרכישת מכוניות מתוצרתה.

 

במקביל, פורד מוטור דיווחה כי חטיבת הפיננסים שלה נמצאת במגעים עם האוצר כדי לסייע לה להפשיר את שוקי האשראי ללקוחות, אך לא ביקשה סיוע כספי מתוכנית החילוץ של הממשל. "אנחנו לא מבקשים סיוע כספי לטווח קצר עבור מהממשל", מסרה פורד בהודעה.  

 

בעבר אמרה פורד כי תבקש קו אשראי של 9 מיליארד דולר מהממשל אם הכלכלה תיחלש באופן משמעותי. האוצר כבר הסכים להלוות עד 13.4 מיליארד דולר לג'נרל מוטורס ו-4 מיליארד דולר לקרייזלר, מתוך כספי תוכנית החילוץ בהיקף 700 מיליארד דולר.   

 

ביום שישי העביר האוצר לידי קרייזלר תשלום ראשון בסך 100 מיליון דולר מתוך כספי ההלוואה. סגן יו"ר קרייזלר ג'ים פרס אמר לעתונאים בדטוריט כי המימון בריבית אפס עשוי להמריץ מכירות בהיקף של 20%. לדבריו, בימים הבאים יוצעו הטבות נוספות לצרכנים.  

 

בחודש שעבר השקיע משרד האוצר 6 מיליארד דולר בתמיכה בפעילות הזרוע הפיננסית של ג'נרל מוטורס. מכירות כלי רכב חדשים מהווים כ-20% מסך הפעילות הקמעונאית בארצות הברית. 

פורסם לראשונה 17/01/2009 11:26

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ינסו לעודד צרכנים לקנות. מכונית של קרייזלר
צילום: אלי שאולי
מומלצים