שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: AFP
  אחרי 21 יום: ישראל פותחת מרפאה ליד עזה
  לפצועים רבים מהלחימה בעזה זה כבר לא יעזור, אבל בית-חולים שדה במחסום ארז אמור לשרת את האזרחים הפלסטינים. במקרה הצורך, הם יועברו לבתי חולים אחרים בארץ
  אחרי 21 ימים של לחימה החליטה ישראל להפסיק את האש ברצועת עזה, וגם להתחיל לסייע באופן נמרץ בטיפול בפצועים פלסטינים. משרד הבריאות הודיע כי יאפשר לפצועים מהרצועה לזכות לטיפול בבתי החולים בישראל, וכי היום (א') ייפתח בית-חולים שדה במחסום ארז.

   

  בהתאם לסיכום בין ישראל לארגון הצלב האדום, תיפתח מרפאה אזורית, שתמוקם בצד הישראלי של מחסום ארז ותשרת אוכלוסיה פלסטינית. המרפאה תופעל על ידי מגן דוד-אדום ותכלול, לצד פרמדיקים, רופאים מתנדבים מומחים ברפואת משפחה, רפואת ילדים, נשים, טראומה, כירורגיה, אורתופדיה ועוד.


  ילד פלסטיני בבית החולים "כמאל עדואן" בבית להיא (צילום: AP)

   

  לאחר אבחון, תתאפשר העברת אזרחים פצועים לקבלת טיפול בבתי חולים בישראל, בהתאם למצבם הרפואי. במרפאה יוצבו לצורך כך אמבולנסים של מד"א.

   

  "הלוגיסטיקה של הקמת המרפאה בהתראה כל כך קצרה היא אתגר מקצועי מורכב", אמר מנכ"ל מד"א, אלי בין. "גורמים רבים צריכים להילקח בחשבון. מבחינת מד"א כל פצוע - ללא הבדל מקום מגורים או דת - זכאי לקבל את הטיפול המיטבי והמקצועי ביותר, אותו יודע לתת מגן דוד אדום ברוח תנועת הצלב האדום הבינלאומי".

   

  מנכ"ל מד"א קרא לרופאים ואחיות להתנדב במרפאה, ולקחת חלק במבצע ההומניטרי החשוב. הרופאים והאחיות המעונינים לעשות זאת מתבקשים להתקשר לטלפון 052-3696427.

   

  "באמת הגיע הזמן"

  בארגון "רופאים לזכויות אדם" ניסו אתמול, ללא הצלחה, להעביר סיוע רפואי לרצועה. בארגון אמרו כי "אחרי שלושה שבועות בהם אנו קוראים להוצאת פצועים וחולים מעזה ומקבלים תשובות כי חמאס לא מעוניין ושאי אפשר, אז באמת הגיע הזמן שישראל תעשה זאת.

   

  "אנו מקווים שבאמת ייצאו חולים ופצועים, ולא רק למטרות תעמולה. המקרה של אתמול (פינוי בני משפחתו של הרופא הפלסטיני ד"ר אבו אל-עייש - מ.י) הוכיח כי כאשר ישראל רוצה, אפשר להוציא משם את הפצועים", נמסר מ"רופאים לזכויות אדם".

   

  גורם באחד מבתי החולים בישראל אמר הערב: "ברמה ההומנית, נשמח שהמעברים ייפתחו מחדש. טיפלנו בעבר בפצועים פלסטינים ואני מקווה שנוכל להמשיך ולטפל בהם".

   

  פרט לטיפול בבני משפחת אבו אל-עייש, טופלו בתקופת מבצע צה"ל בבתי החולים בישראל שני פלסטינים העובדים בסוכנות האו"ם לסיוע לפליטים (אונר"א) שנפצעו ככל הנראה מירי צה"ל, ושלושה ילדים שהועברו לבתי החולים שיבא ושניידר בתיווך מרכז פרס לשלום.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פצועים בעזה
  צילום: רויטרס
  פינוי פצוע פלסטיני לישראל
  צילום: הרצל יוסף
  מומלצים