שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

רקטה פגעה בחצר בית באשדוד: אדם נפצע בינוני

צה"ל אינו יורה, אבל חמאס הוסיף לירות כל הבוקר. בעקבות הירי נפצע אדם באורח בינוני, ואשה נפצעה קל מרסיסים בידה. התושבים לא קיבלו התרעה. תושבת העיר: "לא חשבתי שהירי לעברנו ייגמר היום". מאז הבוקר נורו 14 רקטות, כולל אחת ששוגרה לאחר שחמאס הצהיר על הפסקת אש

חמאס לא נוצר את האש: משעה 2:00 בלילה, צה"ל נצר את האש, אבל חמאס ממשיך בירי הרקטות. מעט אחרי 14:00 פגעה רקטה בחצר בית באשדוד. אדם נפצע בינוני ואשה נפצעה קל מרסיסים בידה. בנוסף, לקו עוד מספר תושבים בחרדה. בסביבות השעה 15:00 הכריז חמאס על הפסקת אש - אך מיד לאחר מכן נורתה רקטה נוספת.

 

התושבים באשדוד לא קיבלו התרעה, ואזעקה נשמעה באותה העת באשקלון בלבד. נופר, תושבת הרחוב בו פגעה הרקטה, סיפרה ל-ynet: "הרקטה פגעה בין שני בתים וגרמה להרס רב. הרבה אמבולנסים וניידות משטרה הגיעו למקום. האזעקה בכלל לא פעלה לפני נפילת הרקטה. ישבתי בבית ופתאום שמעתי פיצוץ אדיר שהיה קרוב מאוד. הבית שלי לא נפגע, אבל הוא רעד. לא חשבתי שהירי לעברנו ייגמר היום, היה לי ברור שזה יימשך למרות הפסקת האש. לצערנו, החיים נמשכים בממ"ד, אין לנו פתרון אחר".


נזק כבד באשדוד (צילום: אבי רוקח)

 

חבר הכנסת לשעבר דני בנלולו מתגורר סמוך למקום הנפילה, וגם ביתו נפגע מהרסיסים. הוא סיפר: "הייתי בחוץ כשהיתה נפילה, ואז שמעתי את הפיצוץ החזק. בביתי היו בני משפחה וילדים קטנים ומיד רצתי לראות שהכל בסדר איתם. הבית נפגע מעט, אבל למזלנו הרב הם לא נפגעו. הם קצת לקו בחרדה, ומטופלים כעת. היה לנו ממש מזל גדול".

 

ראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי, שוחח עם מפקד פיקוד העורף בדרום, אל"מ איתן יצחק, והשניים סיכמו כי מעתה כל ירי לעבר אשקלון יפעיל גם את מערכת האזעקה באשדוד, וזאת כדי למנוע ירי של רקטה ללא אזעקה.

 

מיטל, שעובדת בחנות לציוד משרדי הסמוך למקום הנפילה, סיפרה: "אנחנו מקשיבים כל הזמן לרדיו האזורי שמשדר את האזעקות ואז הודיעו על אזעקה באשקלון. המתנו קצת בהנחה שהנפילה אמורה להיות באשקלון ואז שמענו את ההדף הנורא שלפני הנפילה. כל הזכוכיות במקום פשוט עפו. כל החנות רעדה ורק כשיצאנו החוצה הבנו שזה נפל בבניין ממול. אני מאוד מבוהלת ולא מסוגלת להיות פה, ביקשתי לעזוב את המקום".  

 

בסך הכל נורו מאז הבוקר 14 רקטות ושלוש פצצות מרגמה אל יישובי הדרום. שתי רקטות נורו בצהריים אל אזור אשקלון. אחת פגעה בעיר עצמה והשנייה מחוץ לעיר. אשה לקתה בחרדה - נזק קל נגרם למבנה. רקטה נוספת התפוצצה בתחומי המועצה האזורית שדות נגב. במטח האחרון, בשעה 13:45, פגעו שתי רקטות במועצה האזורית שער הנגב.  

 

בשל הירי לעבר אשקלון, ביקש ראש העיר בני וקנין, לדחות את מבחן הבגרות בחיבור שהתקיים באותן שעות. המבחן התקיים אך ורק במקלטים של בתי הספר ותלמידים רבים הביעו חשש מאי יכולתם להתרכז בבחינה, שנמשכת כשלוש שעות, גם בשל התנאים הפיזיים וגם בשל האזעקות.

 

ב-11:40, התפוצצה רקטת גראד ליד קריית-גת - בלול תרנגולת נטוש. צה"ל פגע במשגרים. רקטה אחרת פגעה בלול תרנגולות אחר בקיבוץ במועצה האזורית שער הנגב. כמה מאות תרנגולות מתו.

 

גבי, אחראי על הלולים בקיבוץ בו פגעה אחת הרקטות, סיפר ל-ynet שהיה כמה מטרים מהלול שנפגע:

 "שמעתי 'צבע אדום' ונשכבתי על הרצפה, כי אין לנו מיגון במקום. הרקטה פגעה פגיעה ישירה בלול וגרמה לו נזק רב. יש לנו בלול כ-160 אלף עופות, כ-200-300 מהם מתו כתוצאה מהנפילה וחלק גדול מהעופות נמצאים בטראומה בשל הלחץ והדוחק הרב. אנחנו חייבים להוציא אותם מפה גם בגלל הפגיעה בלול וגם בגלל הטראומה שבה הם נמצאים. למזלנו זה נגמר כך ולא בחיי אדם".

 

בחמאס מתרברבים בכך שישראל לא הצליחה לשתק את האש מעזה. חבר הפרלמנט הפלסטיני מטעם חמאס, מושיר אל-מסרי, אמר בצהריים כי "ישראל נכשלה במלחמתה, לא השיגה את אף אחד מיעדיה וברחה מהרצועה. עידן המלחמות המהירות המוכרעות במהירות, כפי שהישראלים אוהבים, נעלם מהעולם. ההתנגדות הדפה את המתקפה של האויב שנאלץ להתמודד עם המשך ירי הטילים, עם המשך האיום של חמאס וללא שינוי בעניין שליט".


פורסם לראשונה 18/01/2009 13:08

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרקטה שפגעה באשדוד
צילום: אבי רוקח
הירי הבוקר
צילום: רויטרס
מומלצים