שתף קטע נבחר

לא שר ביטחון, ראש ממשלה. על קמפיין העבודה

הרגיעה בדרום העירה את מערכת הבחירות ומפלגת העבודה הודיעה על חידוש הקמפיין, שיתמקד בניסיון לשכנע את הציבור שאהוד ברק מתאים להיות ראש ממשלה, ולא רק שר ביטחון

ימים ספורים לאחר הפסקת האש ברצועת עזה, תחדש היום (ד') מפלגת העבודה את מסע הבחירות שלה. במפלגה גיבשו את הסיסמא שתלווה את הקמפיין בתקופה הקרובה "ברגע האמת - ברק". הסיסמא תוצג על שלטי חוצות ברחבי הארץ, שעליהם תמונתו של אהוד ברק כאשר לצידו יו"ר קדימה ציפי לבני ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו.

 

בעקבות העלייה בתמיכה בברק בזמן המלחמה בעזה, החליטו בעבודה לנסות ולפעול כדי לשנות את הדימוי, לפיו ברק מתאים להיות שר ביטחון אך לא ראש ממשלה. במפלגה מקווים, כי התנהלותו של ברק במהלך מבצע "עופרת יצוקה" תשפיע בסופו של דבר על הבוחרים.

 

מלבד שלטי החוצות, תקיים העבודה גם כנס שיציין את חידוש הקמפיין. הכינוס יתקיים מחר בבית ברל, ושם יתבטא ברק לראשונה מאז תחילת המלחמה בנושאים פוליטיים. בכירים בעבודה הביעו אמש חוסר שביעות רצון מכך שהקמפיין של המפלגה עדיין לא החל, ואמרו כי העבודה צריכה לפעול בהקדם ולהניע את הקמפיין.

 

במקביל, הודעה שנשלחה על ידי גורם אלמוני לכתבים הפוליטיים ציטטה לכאורה בכירים בעבודה, המביעים חוסר שביעות רצון מהתנהלותה של המפלגה.

בהודעה נכתב כי "הקמפיין שמובילים ראשי המפלגה מסב נזק רב והעבודה תהפוך למשת"פית של הליכוד". ההודעה גם תקפה את מספר המנדטים הנמוך שמקבלת העבודה בסקרים.

 

בדיקת ynet העלתה כי ההודעה לא יצאה ממתנגדיו של ברק במפלגה, אלא ככל הנראה ממפלגה אחרת. בעבודה מעריכים כי ההודעה נשלחה לכתבים על ידי אנשי קדימה, לנוכח הטענות של מפלגת השלטון כי הליכוד והעבודה משתפים פעולה ותוקפים יחד את קדימה. טענות אלה הוכחשו בימים האחרונים אולם בקדימה חוששים כי ציבור הבוחרים יעדיף לחזק את ברק ואת העבודה כדי שלאחר הבחירות ישוב ברק למשרד הביטחון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. נגמרה המלחמה, מתחדש הקמפיין
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
מומלצים