שתף קטע נבחר

הנאשם ש"תקף" את שכנו עשה במכנסיים - וזוכה

עורך-דינו של תושב בית-שמש, שהואשם שתקף את שכנו, טען במהלך המשפט שמרשו "עשה את צרכיו מתוך פחד". השופט: "השלשול במכנסיים מפחד מתיישב עם גרסת הנאשם"

משהו פה מריח לא טוב. תושב בית-שמש, שהואשם כי תקף ואיים על שכנו, זוכה השבוע בבית משפט השלום בעיר. השופט אמר כי הוא מאמין יותר לנאשם, מאשר לשכנו, וציין כי הוא סבור שדווקא הנאשם הוא זה שהותקף. אחד הנימוקים היה מפתיע במיוחד, ונגע ל"יציאה" מפתיעה של הצד המואשם.

 

מהכרעת הדין של השופט שמעון שטיין עולה, כי לפני ארבע שנים הנאשם לבית שכנו כדי להפחידו, לאיים עליו ולהעליב אותו. על-פי כתב האישום, הנאשם איים כי ירצח את שכנו וכאשר ניסה השכן להוציא אותו מהבית הוא הגיב בסטירות, אגרופים ובעיטות. הסיבה לתקיפה היתה סכום כסף אותו חייב השכן לנאשם.

 

במהלך המשפט טען עורך דינו של הנאשם, עו"ד אריאל עטרי, כי דווקא מרשו הוא זה שנפל קורבן ולשכנו יש הרשעות קודמות בעבירות אלימות. בשלב העדויות אמר עו"ד עטרי כי אשתו של הנאשם הפנתה את השוטרים שהגיעו לעצור אותו לפח אשפה - ובו מכנסיים מוכתמים בצואה - לאחר שהאיש עשה את צרכיו במכנסיו "מתוך פחד".

 

בהכרעת הדין כתב השופט שטיין, כי לאחר ששמע את העדים ועיין בחומר הראיות - הוא בוחר להעדיף את גרסת הנאשם על זאת של השכן.

 השופט כתב כי הוא התרשם שהשכן שהתלונן שהותקף הוא גדל גוף, המתאמן בחדר כושר ושהוא אדם אלים ותוקפני אשר בעברו עבירות אלימות. השופט ציין כי התעודה הרפואית אותה הראה השכן על הפגיעות שספג, "נראית מוטה באופן משונה ועושה רושם כי נכתבה או הוכתבה מתוך רצון לרצות את נשוא חוות הדעת".

 

השופט התייחס בפסק דינו לצואה שנמצאה במכנסיו של הנאשם, ואמר "עצם השלשול במכנסיים מפחד מתיישב עם גרסת הנאשם ועומד בסתירה מוחלטת לגרסת המתלונן. התמונה המצטיירת על פי גרסת המתלונן הינה שהנאשם הוא שפעל באגרסיביות, תוקפנות ובריונות כלפיו, ואם כך היה, כיצד ניתן להסביר את פעולת השלשול של הנאשם במצב כזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים