שתף קטע נבחר

נערות ניצחו 0:100 ודרשו: "לבטל התוצאה"

ליגת בתי הספר בארה"ב: בנות קובננט הביסו את דאלאס אקדמי בתוצאה אסטרונומית ועגולה, אך לא חגגו: "בושה, ניצחון ללא כבוד הוא כמו הפסד". בהנהלת הליגה טוענים: "לא מבינים איך המנצחים יכולים לחיות עם תוצאה כזו"

ארצות הברית מציינת בימים אלה את השבעתו של הנשיא השחור הראשון בתולדותיה, ברק אובאמה, שסיסמת קמפיין הבחירות שלו היתה "Yes, we can" (כן, אנו יכולים). הכל טוב ויפה, אבל כנראה שבמשפט הזה לא יכולה להשתמש קבוצת הבנות הצנועה של דאלאס אקדמי.

 

הקבוצה הובסה בליגת בתי הספר בתוצאה האטסטרונומית והעגולה 100:0 על ידי בית הספר קובננט. המנצחות הוליכו במחצית 0:59 ובסיום דרשו לבטל את התוצאה: "המשחק היה היה פשוט מביך, ממש בושה. ניצחון ללא כבוד הוא הפסד גדול".


מעניין מה הוא אומר על התוצאה, אובאמה (צילום: AFP) 

 

הנוכחים במשחק נדהמו מכך שהמנצחות הפעילו לחץ עד הסוף למרות שהניצחון שלהן היה יותר ממובטח. מאמן קובננט, מיקה גרימס: "הניצחון מאכזב, זה קרה ואנחנו לא מאושרים מכך. צריך ללמוד מכך לקראת העתיד ולדאוג שזה לא יקרה".

 

מנהל בית הספר, קייל קוויל: "זה היה שיפוט מוטעה מצידנו. הבטתי שוב ושוב בלוח התוצאות וזה פשוט בלתי מוצדק. זה לא יקרה שוב. נהיה בקשר עם דאלאס אקדמי על מנת לשמור על הקשר ביננו. זו גם היתה עדות יוצאת מן הכלל לעיקשות וההתמדה של הבנות שלנו".

 

אחד ממנהלי הליגה, אד ברלסון, טען: "זו היתה תאונה מביכה. המוטו שלנו הוא תחרות עם כבוד, אני לא מבין איך בית הספר המנצח יכול לחיות עם זה".

 

בכל בית הספר של דאלאס אקדמי, המתמחה בחינוך לקויי למידה, לומדות 20 בנות ובקבוצת הכדורסל שלה משותפות שמונה בנות בלבד. המנהל הספורטיבי של דאלאס, ג'רמי סיבלו, טען: "הבנות שלי אף פעם לא מוותרות והן עשו כמיטב יכולתן גם כאשר פיגרו ב-90 נקודות הפרש. הייתי גאה בהן וזה גם מה שאמרתי להן אחרי המשחק".  

 

סיבלו לא ציפה שהקבוצה שלו תנצח, בייחוד מכיוון שמעולם לא השיגו זאת בארבע השנים האחרונות. במרבית המשחקים הבנות לא הגיעו בכלל למצב בו יכלו לנצח. לדבריו, המטרה של הקבוצה היא לשפר את היכולות ואת עבודת הצוות ולהפיק לקחים: "רוב הבנות האלה לא יכולות לשחק בנבחרות של בתי ספר אחרים, אבל אצלנו הן יכולות להגיד את זה עם תחושה של השגיות. הן יעמדו בחיים במצבים בהם ייזכרו איך הרגישו כאשר קהל עודד את היריבה לקלוע נגדנו מאה נקודות. זה ניסיון שהן יקחו לכל החיים".

 

למרות הרצון הטוב של סיבלו, בהנהלת בית ספרו החליטו לפרוש ממשחקי הליגה עד לסיום העונה בעקבות התוצאה המבישה. מנהל בית הספר, ג'ים ריצ'ארדסון: "פשוט אמרנו לעצמנו 'לעזאזל עם כל זה'". לפני ההודעה הספיקו שחקניות דאלאס אקדמי לקיים את משחקן האחרון, נגד קיימברידג', בו הפסידו "רק" 41:8.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"הבנות נאבקו כל המשחק"
צילום: AFP
מומלצים