שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אסד לחאלד משעל: ניצחתם את ישראל בעזה

  בפגישה עם ראשי חמאס בדמשק, בירך נשיא סוריה את העם הפלסטיני על "נצחון ההתנגדות בעזה". ראש הלשכה המדינית, חאלד משעל: "סוריה שותפה בניצחון"

  נשיא סוריה, בשאר אסד, נפגש הבוקר (שבת) עם בכירי חמאס, ובראשם ראש הלשכה המדינית, חאלד משעל, ובירך את העם הפלסטיני על "נצחון ההתנגדות בעזה". כך דיווחה סוכנות הידיעות הסורית סאנא. משעל מצדו אמר כי "סוריה היא שותפה בניצחון שאותו השיג העם הפלסטיני".

   

  אסד הדגיש כי ישראל נכשלה בהשגת מטרותיה במבצע "עופרת יצוקה", שאותו כינה "הפעילות האלימה בעזה", למרות שהרשתה לעצמה להשתמש בנשק הקטלני ביותר.


  אסד ומשעל. אחווה הדדית (צילום: AFP)

   

  לדברי הנשיא הסורי, זו הוכחה למחויבות של העם הפלסטיני לזכויות הבלתי הניתנות לערעור שלהם על אמדתם ועל בתיהם. "זו גם הוכחה", לדברי אסד, "לאמונה העמוקה של הפלסטינים בניצחונם על הכיבוש והתוקפנות".

   

  חברי משלחת חמאס הביעו את הערכתם לנשיא הסורי ולעם הסורי בתמיכתם במאבק הפלסטיני במהלך ימי הלחימה ברצועת עזה. חברים במשלחת אמרו כי בכוונתם לערוך סיור בכמה מדינות כדי להביע הערכה על העמידה לצד העם הפלסטיני, וסוריה היתה הראשונה בסבב הסיורים הזה.

   

  בהודעה שפרסמה תנועת חמאס נאמר כי פגישת המשלחת עם הנשיא אסד באה במסגרת "סבב פגישות שתקיים התנועה כדי להביע תודה והערכה למדינות שעמדו לצד העם הפלסטיני במהלך התוקפנות הציונית הנפשעת על רצועת עזה".

   

  אתמול הגיעה לקהיר משלחת ובה שלושה נציגים מטעם חמאס בעזה. שני נציגים נוספים מדמשק צפויים להצטרף אליהם, לקראת חידוש השיחות מחר בין משלחת התנועה לבכירים מצרים בראשות שר המודיעין, עומאר סולימאן. שני הצדדים ידונו ברגיעה חדשה עם ישראל, פתיחת המעברים והסרת המצור מעל עזה וכן בסוגיית הדיאלוג הפנים פלסטיני. גורם בחמאס אמר כי "הפעלת המעברים אינה קשורה בסוגיית שליט. לא נאפשר לקשור בין השניים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בשאר אסד מברך את משעל, היום
  צילום: AFP
  הריסות בעזה
  צילום: AP
  מומלצים