שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ארה"ב: מה תהיה התחנה הראשונה של קלינטון?

  קונדוליזה רייס יצאה ל-86 שליחויות מחוץ לארצות הברית, מחליפתה בתפקיד מזכירת המדינה עדיין לא יודעת מה תהיה התחנה הראשונה שלה. לגבי ביקור ישראל, לא לפני הבחירות

  מזכירת המדינה האמריקנית החדשה, הילרי קלינטון, מוכנה לצאת לדרך - אך מה תהיה התחנה הראשונה שלה בעולם? "אני אודיע לכם אחרי שנתארגן", מצטט אותה ה"ניו-יורק טיימס". "אני מצפה לכך כל-כך".

   

  מסע ראשון של מזכירת המדינה הוא תמיד אירוע - אבל עוד לפני שקלינטון עלתה על המטוס הראשון בארצות הברית, שלח כבר ממשל אובמה שני שליחים. האחד ג'ורג' מיטשל - השליח למזרח התיכון - שכבר ביקר במצרים, הרשות הפלסטינית ו ישראל. השני - ריצ'רד הולברק שייצא לאפגניסטן ופקיסטן בשבוע הבא.

   

  אבל בעוד שקלינטון לא יודעת לאן תיסע, בכירים אחרים בממשל האמריקני כבר החלו לארוז את המזוודות לקראת הנסיעה הראשונה שלהם בתפקיד החדש. סגן הנשיא, ג'ו ביידן, ייצא בקרוב לוועידה במינכן. הנשיא ברק אובמה יבקר בחודש הבא בקנדה ובאפריל הוא צפוי לנסוע לוועידה כלכלית בלונדון ולכנס של נאט"ו.

   

  על-פי מידע שהגיע ל"ניו-יורק טיימס" ממחלקת המדינה, התחנה הראשונה של קלינטון תהיה ביבשת אסיה - ככל הנראה ביפן ובסין, כאשר תתכן עצירה בדרום-קוריאה.

   קודמיה של קלינטון בתפקיד - קולין פאוול וקונדוליזה רייס - התחילו את שליחותם בעולם באירופה ובמזרח התיכון. רייס עזבה את ארצות הברית 86 פעם ואילו פאוול רק 68.

   

  ומה עם ישראל? לפי העיתון, זה לא יעלה על הדעת שקלינטון תגיע לארץ לפני הבחירות לכנסת, שיערכו ב-10 בפברואר. קלינטון, על-פי ההערכה, מצפה כי מספר מסעותיה בעולם יהיה בין זה של רייס לזה של פאוול.  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים