שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הצילו, הגוגל שלי השתגע
  אין סיבה להיבהל מתקלה ששיבשה את מנוע החיפוש הגדול בעולם למשך שעה, אך גם אין סיבה להישאר שאננים אחרי התיקון המהיר. כך או כך: האינטרנט היא לא רק גוגל

  לוכסן אחד פוחז (/) וטעות אנוש – זה כל מה שהיה צריך אתמול (שבת) בשביל לשבש את פעילותו של גוגל , מנוע החיפוש הגדול בעולם, למשך כשעה. מפעם לפעם, מעדכנים בגוגל רשימה של אתרים שעשויים להיות מסוכנים או להכיל וירוסים ומונעים מהגולשים את הכניסה אליהם. למרות שעקרונית גוגל משמשת כמנוע חיפוש בלבד שמתווך בין הגולשים לבין האתרים ברשת, השירות הזה מגן על הגולשים שסומכים על מנוע החיפוש.

   

  אלא שבשבת בבוקר (לפי שעון קליפורניה, שם שוכן מטה גוגל), הוכנס בטעות אותו לוכסן (/) לרשימת האתרים המסוכנים. התוצאה: כל האתרים באינטרנט סווגו על ידי גוגל כמסוכנים, ולמרות שמנוע החיפוש תיפקד והביא תוצאות - הקלקה על כל תוצאה הובילה לעמוד אזהרה. את ההסבר בבלוג החברה סיפקה מריסה מאייר, סגנית הנשיא לחיפוש וחווית משתמש.

   

  בלי פאניקה

  "הייתי באמצע חיפוש מקורות מידע לעבודה שלי, ופתאום מופיע לי 'אם תיכנס לאתר יכול לקרות משהו למחשב שלך'", אמר הבוקר (א') אחד המרואיינים לכתב גלי צה"ל דור צח, "מאוד התעצבנתי, כי זו עבודה שאני צריך להגיש למחר", אמר המרואיין.

   

  מניין הפאניקה והלחץ? האם העולם עצר מלכת? לא. האם כל האינטרנט חדל מלעבוד? ממש לא. להפך - גלישה ישירה לאתרים שלא עבדו בגוגל, פשוט על ידי הקלדת הכתובות שלהם בדפדפן (מה שאנחנו עושים פחות ופחות), פעלה כרגיל והביאה אותנו לאן שאנחנו רוצים. כך גם אם שמרנו את האתרים האלה במועדפים, במקום לחפש אותם בכל פעם מחדש. 

   

  מי שבטח זכו לשעתם היפה (על השעון, במקרה הזה) אלה Live של מיקרוסופט, מנוע החיפוש של יאהו והמתחרים הקטנים הנוספים של גוגל, שגם הם, כמו שאר האינטרנט, המשיכו לתפקד כרגיל.

   

  יש על מי לסמוך?

  אם טעות אנוש קטנה ותו בודד שיבשו את מנוע החיפוש בצורה כזאת - האם נמשיך לסמוך עליו? כנראה שכן. גוגל עדיין מהווה מנוע חיפוש טוב מאוד שמביא תוצאות אמינות ורלוונטיות בממשק נוח מאוד. בדומה לכל ארגון המבוסס על בני אדם שאנחנו סומכים עליו, בין אם זה הבנק שלנו או חברת הביטוח, גם גוגל לא חפה מטעויות - וזו בטח לא התקלה הראשונה בשירותים של האתר. 

   

  מה שחשוב הוא מנגנוני הבקרה והטיפול בתקלות כאלה כשהן קורות. חישבו על חיבור האינטרנט שלכם שפתאום מפסיק להגיב, הרמזור בדרך הביתה שתוקע אתכם זמן ארוך משחשבתם בפקק, או ברז האמבטיה שדולף – לוקח זמן עד שאלה מתוקנים ומאפשרים לנו להמשיך בשגרת חיינו.

   

  נכון, באינטרנט, מדיום מהיר ומידי, שעה נראית כמו נצח - ובמיוחד כשזה משפיע על מליוני אנשים, אבל בהחלט מדובר בזמן סביר לתיקון של תקלה כזאת.

   

  יחד עם זאת, ולמרות האמון שלנו בגוגל הגדולה והמופלאה שפעלה בזריזות, אפשר גם ללמוד לקח מהתקלה הזאת. אנחנו חייבים למצוא ולהכיר גם חלופות - כדי לא לפתח תלות בלעדית בספק שירות בודד.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים