שתף קטע נבחר

רצפה קרסה בכיתה בירושלים, תלמידות נפצעו קל

האדמה פערה את פיה מתחת לכיתה ד' בביה"ס לבנות של אונר"א בעיר העתיקה, והתלמידות נפלו לבור. אחת נפצעה קל ושלוש לקו בחרדה. תושבים: העירייה הפקירה את המקום. ראש העיר ברקת: זו תוצאה של בנייה רשלנית

תלמידה נפצעה קל ושלוש לקו בחרדה כאשר רצפה של כיתה קרסה בצהריים (יום א') מתחת לרגליהן בבית ספר של אונר"א בעיר העתיקה בירושלים. התלמידות בנות ה-11 היו בהפסקה בין שיעורים בכיתה בקומה הראשונה, כאשר הרצפה נשמטה. הן נפלו לבור בעומק שני מטרים.

 

במקום האירוע החלה מהומה רבתי, כאשר כל עובדי בית הספר ומשפחות התלמידות התייצבו מחוץ לדלתות הכניסה והביעו בקולניות את כעסם. לטענת המתקהלים, מדובר במחדל של עיריית ירושלים וממשלת ישראל, שהפקירו את המקום במהלך השנים.


הבור בכיתה, בעומק שני מטרים (צילום: גיל יוחנן)

 

מעט אחרי השעה 12:30 התקבל דיווח במשטרה ובמד"א על קריסת רצפה בכיתה ד' בבית הספר לבנות, מול שער האשפות בעיר העתיקה בירושלים. לבית הספר שבו לומדות בנות זרמו כוחות משטרה ומד"א. ישראל כהן, פרמדיק מד"א שהגיע למקום, סיפר: "כ-14 תלמידות ישבו בקומה הראשונה של בית הספר, כשלפתע וללא התרעה מוקדמת קרסה הרצפה מתחת לרגליהן".

 

לדבריו, מספר קטן של תלמידות סובלות מפגיעות גב קלות, פגיעות גפיים וחתכים. "האירוע טופל במהירות ואני שמח שלא נגרמו נזקים גדולים יותר". התלמידות הוצאו מבית הספר.

 

"מתנחלים חופרים תחת הכיתות"

הסיבה לקריסת הרצפה עדיין נחקרת, אבל אחד מתושבי העיר, עלא, שבת דודתו נפגעה באירוע ופונתה לבית חולים, הציע הסבר משלו: "זה בגלל חפירות של המתנחלים לתוך הכותל", אמר ל-ynet. "הם חופרים מתחת לעפר ועיריית ירושלים נותנת להם יד".

 

גם עלא התלונן על מגמה מתמשכת של קיפוח תושבי מזרח העיר. "המדינה לא מטפלת בנו ובית הספר הזה הוא דוגמא לכך. לא מעניין את אף אחד התושבים הערביים".

 

ראלב, שבתו היתה בכיתה, סיפר ל-ynet כי הוא לא יודע אם היא תרצה לשוב ללמוד באותו בית ספר. "היא ילדה קטנה, היא פוחדת, היא לא נפגעה אבל לקחו אותה לבדיקות. אני לא יודע איך היא מרגישה עכשיו, אבל אני בטוח שהיא מרגישה כמו כל אחד אחר שנמצא במצב של חשש שהבית בו הוא נמצא ייפול עליו". גם ראלב מאשים את המתנחלים בחפירה לא חוקית מתחת לבית הספר. "זה מכעיס מאוד, המתנחלים חופרים מתחת לכיתות ובגלל זה אנשים נפגעים. תראה פה את כל האנשים מסביב, איך כולם כועסים".

 

 

מחלצים נפגעים מבית הספר (צילום: גיל יוחנן)

 

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, הגיע מיד לאחר ששמע על קריסת הרצפה, וגם הוא הציע הסבר לאירוע: "זה נובע מבנייה רשלנית", אמר ל-ynet. "על פניו ברור כי מי שבנה את המקום לא עשה זאת כראוי, זאת בעיה קלאסית של הנדסה. מתחת לרצפה היה חלל שבנוי על קורות שנרקבו ולא החזיקו בעומס. הרצפה היתה חלשה וזה מה שגרם לקריסה. צריך לבנות את המבנה שנית, כך שחס וחלילה מקרה שכזה לא יחזור".

 

יו"ר ועדת החינוך בכנסת, ח"כ מיכאל מלכיאור, הצטרף לטענות התושבים בדבר הזנחת בתי הספר הערביים. "מצב בתי הספר במזרח ירושלים הוא קטסטרופלי", אמר בעקבות האירוע. "מתברר כי כאשר מדובר במגזר הערבי – עד שלא קורסת רצפה, מצב בתי הספר לא מעניין איש. אם לא נתעורר, הרצפה עלולה ליפול על כולנו".

 

בהכנת הידיעה השתתפה יהלי מורן זליקוביץ'
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבור בכיתה
צילום: גיל יוחנן
הנפגעים מחולצים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים