שתף קטע נבחר

ברק על ליברמן: הוא פונה לחרדות ולייאוש

פעילי מפלגה יגיעו לבתי עולים ויחלקו דפי מידע על העבודה. במסיבת עיתונאים בנושא, תקף אהוד ברק את ליברמן: "עד כמה הוא עשה את הדברים שהוא מדבר עליהם?"

בעבודה פוזלים לעבר קולות העולים מרוסיה. במפלגה אומרים כי בימים הקרובים יחלקו כ-2,000 פעילים דוברי רוסית ליותר מ-100 אלף בתי אב של עולים - ערכות ובהן מידע על תוכנית כלכלית, פרטים על מבצע "עופרת יצוקה" ופירוט על חברי מפלגה דוברי רוסית.

 

 

במסיבת עיתונאים, שהתקיימה היום (א'), אמר ח"כ לאון לטינצקי, כי למעשה הקמפיין התחיל כבר לפני שבוע ובמסגרתו הופקו תשדירי רדיו, אינטרנט וטלוויזיה המסבירים לדוברי הרוסית על ההיסטוריה של המפלגה, על פוליטיקה חברתית כלכלית - ומנסים להעביר את המסר שאהוד ברק הוא אדם שניתן לסמוך עליו.

  

ברק השתדל בנאומו לחזור על המילים "חזק" ו"עמדה של כוח", דפק על השולחן ואמר: "אני מרגיש מפלגת מרכז-שמאל אמיתית. רק מעמדה של כוח וביטחון עצמי אפשר לנצח. יד אחת מחפשת חלון הזדמנויות להידברות והיד השנייה על ההדק. לא יהיה הסבר, אם הוא לא יבוא מבחינת כוח. אנו חיים בסביבה בה אף אחד לא ייתן חסד לחלשים".

 

ברק התייחס גם למי שנחשב אטרקטיבי בעיניי קהל המצביעים יוצאי ברה"מ לשעבר, אביגדור ליברמן: "מה הוא עשה? מה הוא עשה באמת? עד כמה הוא עשה את הדברים שהוא מדבר עליהם? הוא פונה לחרדות ולייאוש, לאלמנט שיש לכל בן אדם ומשם רוצה לשאוב את הכוח הפוליטי. אנחנו לא מפחדים מכלום". הוא גם התייחס לחמאס: "מי שרוצה מכות - יקבל".

 

בתשובה לשאלת ynet לגבי הירי מרצועת עזה, אמר ברק: "חמאס חטף מכה קשה, הוא אוסף את השברים, אך הוא לא נעלם. מי שיורה זה לא חמאס, אלא ארגונים קטנים אחרים ואנחנו גם נגיב והתגובה תהיה בדיוק כמו שצריך. תאמינו לי - אנחנו יודעים יותר טוב מה לעשות. קסאמים כבר יש שמונה שנים והתחלפו שלוש ממשלות - ליברמן, לבני, ביבי - כולם היו שם".

 

ח"כ אופיר פינס, שהשתתף במסיבת העיתונאים, אמר: "אחד הדברים שהכי מתסכל אותי - הוא שאנחנו לא כתובת מספיק חשובה עבור דוברי רוסית, כנראה בגלל שאנחנו לא דוברים מספיק טובים - אלא התמקדנו במעשים".

 

פינס התייחס להתחזקות בסקרים של "ישראל ביתנו" ואמר: "אנחנו לא מתים על אביגדור ליברמן. לא אוהבים את הדרך הזו, דרך של הסתה. הוא אולי עושה קולות, אבל לא עושה עתיד בטוח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. הקרב על הקול הרוסי
צילום: AFP
ליברמן. ברק תוקף
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים