שתף קטע נבחר

משרד ההגנה האמריקני עובר לקוד פתוח

המשרד הקים אתר לאירוח פרוייקטים קהילתיים לפיתוח תוכנות, בהשראת האתר SourceForge. בעתיד יוכלו הגולשים לסייע למשרד ההגנה בפיתוח

משרד ההגנה האמריקני, שהביע בעבר עניין בהגברת השימוש בקוד פתוח במסגרתו, השיק אתר חדש בשם Forge.mil, שמטרתו לשמש כסביבה שיתופית לפיתוח והפצה של תוכנות באופן קהילתי. המודל לחיקוי הוא SourceForge, אתר בו מתאחסנים פרוייקטים לפיתוח תוכנות בקוד פתוח.

 

לפי דיווח Cnet, האתר החדש מבוסס על אותה הטכנולוגיה המפעילה את SourceForge. עם זאת, לפי דייויד מיילצ'יק, ראש אגף הטכנולוגיה במשרד ההגנה, המערכת שודרגה כדי לשפר את דרישות האבטחה ולהתאימה לייעוד החדש. כך, למשל, הכניסה לאזורים המוגנים במערכת תותנה בשימוש בכרטיסים חכמים.

 

בשלב זה מתארחים באתר שלושה פרוייקטים להקמת תוכנות, ושלושתם זמינים בינתיים לעובדי משרד ההגנה בלבד. סוכנויות פרדליות אחרות יוכלו לעשות אף הן שימוש במערכת ולהעלות אליה פרוייקטים, תוך שיתוף פעולה עם משרד ההגנה. אחד הפרוייקטים המתארחים באתר הוא של תוכנה להגדרות אוטומטיות של שרתים, שנולד כתוצאה מצרכים של עובדי המשרד.

 

בעתיד יתארחו באתר גם פרוייקטים ציבוריים, כך מבטיח משרד ההגנה האמריקני. המשמעות היא שעובדי המשרד יוכלו לפתח את הכלים ולערוך אותם, והגולשים יוכלו להוריד אותם בלבד. הציבור יוכל לצפות בקוד ולהעביר תיקונים או ביקורת לעובדי המשרד.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים