שתף קטע נבחר

אלי ישי: להרוס מאה בתים על כל ירי של חמאס

ליו"ר ש"ס פתרון לירי הרקטות לעבר הדרום: "אנחנו צריכים לקבוע תג מחיר על כל ירי לעבר ישראל. אם על כל פעולה קטנה נפגע בתשתיות או בבתים - הירי יסתיים"

יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, דורש תגובה קשה נגד ירי הרקטות לעבר ישראל: ישי אמר היום (ב') כי יש לקבוע תג מחיר על כך ירי של חמאס: "גם אם יירו על שטח פתוח או לים, צריך לפגוע להם בתשתיות, ולהרוס 100 בתים - אז זה יסתיים".

 

בנאומו בכנס הרצליה, התייחס ישי למצב בעוטף עזה: "אנחנו עדים וערים למציאות הביטחונית הקשה והמורכבת. אין ספק ששנים של הבלגה פגעו פגיעה קשה ביכולת ההרתעה. מבצע 'עופרת יצוקה' החזיר את כושר ההרתעה של ישראל. זה חשוב מאוד, אבל אנחנו נמצאים עכשיו במבחן גדול - אם אנחנו פוגעים בהישג בכושר גבולות ההרתעה שלנו או מעצימים אותו. אנחנו לא מחפשים פעולה צבאית. עם ישראל שוחר שלום, פועל ברגישות תוך כדי סיכונים".

 

יו"ר ש"ס אמר כי על ישראל לקבוע תג מחיר. "אנחנו צריכים לקבוע תג מחיר על כל ירי לעבר ישראל, על כל מנהרה שנחפרת ועל כל הברחה. על כל פעולה כזאת או אחרת של טרור נפעל באופן מידי בתג מחיר. תאמינו לי, לא ייקח הרבה זמן וזה יפסק - כיוון שגם הם חפצי חיים בסופו של דבר".

 

על התגובה לפי השקפתו, הוא אמר: "אם על כל פעולה קטנה, אפילו פצצת מרגמה לשטח פתוח או לים, תהיה פגיעה בתשתיות שעדיין לא פגענו בהם או פגיעה בעשרות או מאות בתי מחבלים תוך כדי הודעה מראש - כדי לא לפגוע בבני משפחה - הבתים האלה יהרסו פעם אחר והירי יסתיים.

 אנחנו לא עושים את זה בתענוג, אנחנו לא עושים את זה בהנאה, אנחנו עושים את זה על מנת להגן על אזרחי ישראל. המצב בדרום, אם לא נפעל כפי שאנחנו תובעים, יחריף כפי שאנחנו עדים לזה ביום יום".

 

ישי הוסיף עוד כי הפלסטינים לא חפצים בשלום ואנחנו צריכים להפסיק להיות להוטים. "זה מעלה את המחיר ולא שלא מקרב אותו, אלא מרחיק שלום", הוא אמר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תג מחיר: ישי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים