שתף קטע נבחר

רייכר מככב בקמפיין הגימלאים - וגם בפרסומות

את עבודתו בתקשורת הוא עזב, אבל מספר 2 ברשימה ממשיך לככב בפרסומות של חברת מכרזים. "אני לא מפר חוזה"

את עבודתו בכלי התקשורת הפסיק העיתונאי לשעבר גדעון רייכר, מאז החליט לרוץ לכנסת מטעם רשימת הגימלאים, אך בפועל הוא לא נטש את כל עיסוקיו הקודמים. הבוקר (יום ב') שמו ותמונתו מעטרים מודעות בעיתונים של חברת המכרזים 123 BID לחבילות נופש, במסגרת תפקידו כנציב פניות הציבור של החברה.

 

 

החוק, יש לציין, איננו מחייב את רייכר להתפטר מכל עיסוקיו, אלא ברגע שיתמנה, אם ייבחר, לחבר כנסת מן המניין. הסוגיה האתית, בעניין הזה, היא כבר שאלה אחרת. עיתונאים אחרים שהצטרפו לפוליטיקה, כדוגמת ניצן הורוביץ, ציפי חוטובלי, דניאל בן סימון ואורי אורבך, נטשו את כל עיסוקיהם ברגע שהודיעו על כוונתם לרוץ לכנסת.

 

רייכר, המועסק כנציב תלונות הציבור בחברת המכרזים 123 BID, זוכה מאז הודיע על ריצתו לכנסת, לפרסום כמועמד הגמלאים. הוא משתתף פעיל בתשדירי התעמולה המשודרים מדי יום, ותמונתו מעטרת את לוחות המודעות. במסיבת העיתונאים שערך כשהצטרף לפוליטיקה, אף הודיע רייכר כי בכוונתו להיות נציב תלונות הציבור של המדינה.

 

רייכר עצמו, לא רואה פסול בעצם השתתפותו בקמפיין המסחרי. "הפסקתי לעבוד ברדיו, בטלוויזיה ובעיתון אבל מפני שטרם נבחרתי, אני מקיים חוזים שנחתמו קודם ולא מפר אותם. אין שום חובה משפטית או חובה מוסרית שאפר חוזה, בטרם נבחרתי לכנסת", הוא אמר ל-ynet.

 

לדבריו, החלטתי לרוץ לכנסת ללא שום הכנה מוקדמת, ברגע מסוים תלשו אותי מהחיים והציעו לי לרוץ. ביום שאבחר לכנסת אתייצב בפני המומחים והם יאמרו לי - זה מותר וזה אסור. מעבר לכך, כל שנותיי אני מופיע בכל הקשר כמטפל בתלונות הציבור. גם פה אני בסך הכול אדם שהעניקו לי סמכויות לטפל בכל תלונה של לקוח - אני מקיים את מה שאני מטיף לו כל חיי".

 

גורמים במפלגת הגמלאים מסרו כי "מדובר בחוזה שנחתם עם רייכר זמן רב לפני שהגמלאים פנו אליו בבקשה לצרפו לרשימה, זמן רב לפני שחשב בכלל להתמודד לכנסת". בנוסף אומרים אותם גורמים: "מצופה מאדם שחתם על חוזה לכבד הסכמים גם אם הם לא משמחים את כולם".

 

בחברת 123 BID סירבו להתייחס לדברים. נמסר כי גדעון רייכר מועסק כנציב פניות הציבור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים