שתף קטע נבחר

חשש לשביתה בחינוך הדתי: אין תקציב למשכורות

משרד החינוך טרם העביר את התקציב המיועד לתשלום משכורותיהם של כ-7,000 מורים - ופורום רשתות החינוך הדתי מאיים להשבית את הלימודים בבתי הספר העל-יסודיים החל מיום חמישי. משרד החינוך: התקציב יועבר עד אמצע החודש

פורום רשתות החינוך הדתי מאיים להשבית את הלימודים בבתי הספר העל-יסודיים החל מיום חמישי הקרוב - לאחר שמשרד החינוך טרם העביר את תקציב מדעי היהדות לחודש הקרוב, שעומד על כ-18 מיליון שקלים ומיועד לתשלום משכורותיהם של כ-7,000 מורים. מדובר בכ-110 אלף תלמידים בישיבות בני עקיבא, צביה, אמי"ת ועוד.

 

"אנחנו בחוסר אונים", אומר יו"ר פורום החינוך הדתי, מנכ"ל ישיבות בני עקיבא אלחנן גלט. "לא ייתכן שמישהו עשה זאת בלי להבין את משמעות הדבר. מדובר בנזק כלכלי עצום הנאמד במיליוני שקלים. אנחנו מחויבים לשלם למורים שלנו. אנו תוהים האם שבוע לפני בחירות זוהי מתנת פרידה לחינוך הדתי או טעות ביורוקרטית".

 

תקציב מדעי היהדות, שנאמד בכ-200 מיליון שקלים בשנה ומועבר למוסדות מידי חודש, היה אמור להיות מחולק הבוקר. כבר כמה שנים שמשרד החינוך משתתף בעלות שיעורי היהדות המונחלים לתלמידים

 מחוץ למסגרת הלימודים המחייבת. זהו תקציב מיוחד שהוא שארית היסטורית למשרד הדתות, שעד לפני כמה שנים היה אחראי עליו.

 

"התעמרות זדונית בציונות הדתית"

בירור שערכו מנהלי הרשתות הדתיות במשרד החינוך העלה כי חשב המשרד הוא שהורה לעכב את העברת הכספים, מכיוון שבדעתו לשנות את מתכונת העברת הכספים מסעיף תקצוב לסעיף תמיכה.

 

מי שמתערב בנושא לטובת בתי הספר הוא חבר הכנסת ניסן סלומינסקי מהבית היהודי. "כל הממשלות האחרונות קיצצו באכזריות בחינוך הדתי אבל עכשיו נחצה קו אדום", אומר סלומינסקי. "זוהי התעמרות זדונית בציונות הדתית שבוע לפני בחירות. הממשלה מוכיחה שרק בית יהודי חזק יוכל לדאוג למערכת החינוך בכלל ולחינוך הדתי בפרט".  

 

ברשתות החינוך הדתי הוסיפו כי הם מחויבים לשלם משכורות למורים וכי במידה והכסף לא יגיע יצטרכו לקצץ מפעילויות אחרות על חשבון התלמידים. ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "במהלך חודש ינואר בלבד היה עיכוב פרוצדוראלי, אולם בימים אלה הנושא בא על פתרונו. יודגש כי עד למחצית חודש פברואר התשלום יועבר".

 

בהכנת הידיעה השתתף קובי נחשוני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיר כהן
"מתנת פרידה לחינוך הדתי?"
צילום: אמיר כהן
מומלצים