שתף קטע נבחר

התגובה על הגראד: חיל האוויר תקף ברצועה

מטוסי חיל האוויר תקפו הערב מוצבים של חמאס בבני סוהיילה ובבית להיא ומנהרות באזור רפיח, בתגובה לירי הגראד הבוקר לעבר אשקלון. ברק: "מציע לחמאס לא להתחכם איתנו. חמאס לא יהיה עוד מה שהיה"

מטוסי חיל האוויר תקפו הערב (יום ג') יעדים בחאן יונס וברפיח, בתגובה על ירי רקטת הגראד לעבר אשקלון. בסביבות השעה 18:00 הותקף רכב באזור רפיח ומוצב של גדודי עז א-דין אל-קסאם בבית להייה. קודם לכן, הופצצו מוצב של חמאס באזור בני סוהיילה שממזרח לחאן יונס וכן חמש מנהרות באזור רפיח.

 

מקורות פלסטינים דיווחו כי לא היו נפגעים בתקיפות. עוד דווח כי תושבי רפיח קיבלו הודעות טלפוניות המזהירות מפני פעולה של צה"ל באזור. הבוקר, לראשונה מאז הפסקת האש, פגעה רקטת גראד במרכז אשקלון. מעט אחרי 7:00 הופעלה באשקלון אזעקה וזמן קצר לאחר מכן פגעה רקטת גראד בין מבנים בשכונת מגורים. 3 לקו בחרדה וכמה מכוניות ניזוקו.


התקיפה ברפיח הערב (צילום: AFP)

 

שר הביטחון, אהוד ברק, שהיה בשעת התקיפות בכנס במרכז הבינתחומי בהרצליה, אמר לנוכחים כי חיל האוויר פועל בשעה זו ברצועת עזה.

 

"אני מציע לחמאס לא להתחכם איתנו, מה שהיה הוא לא מה שיהיה, הגראד שנפל באשקלון לא יעבור בלי תגובה. בעודנו מדברים כאן, חיל האוויר פועל בעזה. גם בעשור השביעי של מדינת ישראל לא שקטה הארץ, לא 40 שנה ולעתים אפילו לא 40 יום. היונה לא שבה עם עלה של זית כי עוד לא כלו המים. חמאס ניסה שוב לזרוע הרס והרג וספג מכה קשה וכואבת. חמאס לא יהיה עוד מה שהיה", אמר ברק.


ברק בכנס המרכז הבינתחומי בהרצליה, הערב (צילום: יותם פרום) 

 

באשר לאפשרות הרחבת הפעילות הצבאית בעזה, אמר ברק: "השגנו וגם השגנו הרתעה, גם אם היא תבוא בטווח הארוך. חמאס הוכה מכה אנושה. אפשר לסמוך עלינו שנעשה זאת שוב. עכשיו הכרחי לתרגם את ההצלחה הצבאית בשטח".

 

בעניין הטענות נגד ישראל על הפגיעה באזרחים, אמר ברק: "הם היו בני ערובה וכן לשילוח רקטות לחמאס. צה"ל הוא הצבא המוסרי בעולם שעשה כל מה שאפשר כדי להרחיק אוכלוסיה אזרחית מהאש. לא נלמד מוסר ממדינות האזור ולא נלמד מוסר לא מספרד ולא מאף אחד אחר".

  

ברק התייחס בנאומו גם לסוגיית גלעד שליט: "המחיר שיידרש עבור גלעד שליט יהיה כבד ואני מוכן לשלם אותו". בעניין האיום האיראני, אמר ברק: "יש לקצוב את משך השיחות של ארה"ב עם איראן לזמן קצר, ואחר כך לשלב סנקציות חריפות ונכונות לפעולה. כל האופציות על השולחן. מעבר לזה לא אומר דבר. הדיבור מזיק".

  

מוקדם יותר, התייחס גם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לירי הגראד לעבר אשקלון: "אנחנו ניצבים מול אויב שלא מכיר את כללי המוסר והמשמעת. הוא התגרה והוא ייענה. הוא יודע את זה ותושבי הדרום יודעים את זה. כשאנחנו עושים דברים, הם נשמעים מקצה הארץ ועד קצה ומקצה עזה ועד קצה. לא יחזור יותר לעולם המצב שבו יורים עלינו ואנחנו לא נותנים כמו שצריך, למי שיורה עלינו". 

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התקיפה ברפיח
צילום: AFP
אהוד ברק
צילום: רויטרס
מומלצים