שתף קטע נבחר

אחרי אובמה, ש"ס העתיקה מהאיחוד הלאומי

ש"ס תכננה להשתמש בפרסומיה בסיסמה "בלי לפחד כלל", כמו האיחוד הלאומי. אחרי מכתב מעו"ד, ש"ס התקפלה

לא מקורי: אחרי תרגום הסלוגן המוצלח של ברק אובמה "yes, we can", מנסים בש"ס לחקות גם את קמפיין האיחוד הלאומי. במודעות מטעם המפלגה החרדית, שנשלחו לפרסום בעיתונות הדתית ובעלוני השבת, נכתב "ימין חזק מצביע ש"ס - בלי לפחד כלל", תוך שימוש בסיסמת הבחירות של האיחוד הלאומי. במפלגה הכתומה איימו בתביעה, ורגע לפני הירידה לדפוס הוחלפו המודעות והמשפט הבעייתי הושמט.

 

 

במכתב ששיגר היועץ המשפטי של האיחוד הלאומי, עו"ד אלי שמואליאן, למטה הדתי-לאומי בש"ס ולמערכות העיתונים, הוא דרש שלא לפרסם את המודעה המקורית. "להווי ידוע כי הסיסמה 'בלי לפחד כלל' הינה הסלוגן המוביל מטעם מרשתי בבחירות הקרובות", כתב שמואליאן, "לדעת מרשתי, הפרסום שבנדון מטעמכם עלול לגרום לפגיעה קשה בה ובזכויותיה על פי כל דין ויש בו גם כדי להטעות את הציבור. לאור האמור לעיל, הינכם נדרשים בזאת שלא לבצע פרסומים אלו. היה ולא תעשו כן, הורתה לי מרשתי למצות כלפיכם את מלוא זכויותיה על פי כל דין".

 

דובר ש"ס, רועי לחמנוביץ', מסר בתגובה: "לאחר שיו"ר המפלגה, השר אלי ישי, קיבל חוות דעת משפטית האוסרת שימוש בסיסמת בחירות של מפלגה אחרת, וכדי למנוע דין ודברים משפטיים, הוחלט להשמיט מהמודעה את המילים 'בלי לפחד כלל', שלא נכתבו לא על ידי ש"ס ולא על-ידי קופירייטרים מהאיחוד הלאומי. לצד זה אנו בטוחים שהציבור הדתי לאומי יצביע בהמוניו למפלגת ש"ס, עם המון שמחה ובלי לפחד כלל".

 

באיחוד הלאומי אמרו כי "ש"ס, שיודעת היטב שכל הציבור היהודי לא ישכח לה לעולם שרק בזכותה עבר הסכם אוסלו ברוב יהודי, מנסה היום לגנוב את סיסמת הבחירות של האיחוד הלאומי כדי להתחפש לימין חזק. המפלגה שישבה שלוש שנים בממשלתו של אולמרט, שקיים שיחות על חלוקת ירושלים, נסיגה לגבולות 67 ונסיגה מרמת הגולן, רוצה לקראת הבחירות לגנוב את דעת מצביעי המחנה הלאומי".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי. ללא "בלי לפחד כלל"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים