שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  חיל הים השתלט על ספינה לבנונית בדרך לעזה

  ספינת הפעילים יצאה לפני כמה ימים מנמל טריפולי בביירות ולאחר חנייה בקפריסין - התקרבה לחופי עזה. חיל הים קרא לה לעצור ומשלא נענתה - עלו חיילים לסיפון. גורמי ביטחון אישרו את הפרטים ואמרו כי הספינה נגררת לנמל אשדוד

  ספינות קרב של חיל-הים ירו שלוש פעמים לעבר ספינה הלבנונית, שיצאה מנמל לרנקה בקפריסין, ולאחר מכן השתלטו עליה כדי למנוע ממנה להמשיך בדרכה לחופי עזה. בספינה אמרו כי איש לא נפגע. כך דיווחה בצהריים (יום ה') רשת הטלוויזיה "אל-ג'זירה". בצה"ל אישרו כי חיל הים השתלט על הספינה.

   

  כתבת "אל-ג'זירה", הנמצאת על הספינה, דיווחה כי כוחות צה"ל העבירו לאנשים שעל הספינה איומים ברשת הקשר, שלא ימשיכו בדרכם לרצועת עזה כדי לשבור את המצור. הכתבת דיווחה כי החיילים הפעילו כוח. רב החובל של הספינה סיפר כי חיילי צה"ל חיבלו במכשירי הקשר ובציוד טכני נוסף. לאחר התקרית נגררה הספינה לנמל אשדוד. מצה"ל נמסר הספינה הניפה את דגל טוגו ואנשיה נלקחו לחקירה במשטרה.

   

  מוקדם יותר כרזו ספינות חיל הים לספינה הלבנונית שלא להמשיך בדרכה וזו הסתובבה - אך בפעם בה השתלטו החיילים על הספינה - היא המשיכה בדרכה למרות האזהרות. 

   

  הספינה, הנקראת "האחווה" הפליגה תחילה מנמל טריפולי בלבנון, לאחר עיכוב של 12 שעות מהמועד המקורי, כשעל סיפונה שמונה נוסעים וכמה אנשי הצוות.

  על הספינה יותר מ-60 טונות של מזון ובתרופות שנתרמו על ידי ארגונים לבנוניים אזרחיים. גורמים בצה"ל אומרים כי על ספינה פעילי שמאל ואין בה אמצעי לחימה.

   

  התכנון המקורי היה להשתמש בספינה אחרת ובה היו אמורים להפליג 85 בני-אדם, אולם בלבנון מנעו מהספינה להפליג, בטענה שהיא אינה מורשית לשאת על סיפונה מספר גדול כל כך של נוסעים. לפיכך הוחלט להחליפה בספינה שממנה מנע כביכול צה"ל להגיע לרצועה.

   

  לפני צאתם לים, אמרו המארגנים כי בכוונתם לשבור את המצור הימי על עזה ולהביא את הציוד לתושבים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים