שתף קטע נבחר

טום קייבל יאמן את אוקלנד ריידרס

המינוי הזמני הפך למינוי של קבע לאחר שהבוס השנוי במחלוקת אל דייויס החליט להמנע ממהפכות לשם שינוי. המאמן בן ה-44: "אני מכיר את הלוקר-רום שלנו"

האם אל דייויס מתרכך? כך זה נראה ביום רביעי, עם ההודעה הרשמית על מינויו של טום קייבל כמאמן אוקלנד ריידרס. הבעלים השנוי במחלוקת השתכנע הפעם להימנע ממהפכות גדולות בקבוצתו ואחרי התלבטות של חודש, החליט להפוך את מינויו של קייבל ממינוי זמני למינוי של קבע.

 

קייבל בן ה-44, מאמן קו ההתקפה של ה"כסופים-שחורים" תחת ליין קיפין, החליף אותו באוקטובר האחרון. זאת עם סיומו של הסכסוך המתוקשר בין קיפין לבוס בן ה-79 בפיטורים מכוערים. מינויו של קייבל כמאמן זמני הביא שינוי כלשהו בריידרס שניצחו בהובלתו בארבעה מתוך תריסר משחקיהם האחרונים בעונה הסדירה.


דייויס וליין קיפין. נשאר דם רע מהסכסוך המתוקשר (AP)

 

עתה עומדת לרשות קייבל הזדמנות לעשות זאת בדרכו שלו ועם צוות מאמנים משלו. "כבר שמוניתי בכמאמן זמני באוקטובר, סיפרתי שזה החלום שלי", סיפר המאמן, "זו היתה הקבוצה שלי בצעירותי. אין דבר אחר שהייתי רוצה לעשות. ראיתי איך גדלנו כקבוצה ואני יודע מה צריך כדי להובילה לפלייאוף. אני מכיר את הלוקר-רום שלנו. יודע מי המנהיגים ומי הצעירים, אותם צריך לדחוף כדי שינהיגו אותנו. הם יודעים איפה אני עומד. תמיד אומר להם את האמת".

 

דייויס מצידו, שקל גם את מועמדותו של מאמן ההתקפה של הניו יורק ג'איינטס קווין גילברייד, לפני שקיבל את ההחלטה. "הוא לקח על עצמו את התפקיד בעיצומה של העונה ועשה עבודה טובה. היו פסגות והיו עמקים. היו דברים שצצו, אבל הוא צעיר. הוא אוהב את זה, אוהב פוטבול ואני מעריץ את התשוקה שלו. אני לא בטוח שלקודמיו היה אותה (עקיצה לעבר קיפין?).


לארי ג'ונסון מקנזס סיטי. רוצה לצאת לדרך חדשה במקום אחר (AP)

 

אחרי שמשרת המאמן הראשי באוקלנד יצאה משוק העבודה, נותרה פתוחה רק זו במשרדי היריבה ב-AFC מערב,

קנזס סיטי צ'יפס. הנשיא הטרי סקוט פיולי, שפיטר את הרמן אדוארדס, נמצא בעיצומו של החיפוש ובימים הקרובים יראיין לתפקיד את טוד היילי, ששירת כמאמן ההתקפה של קן וויזנהאנט באריזונה קרדינלס בסופרבול האחרון.

 

אם היילי (שהוזכר גם כמועמד פוטנציאלי לאימון הריידרס) אכן יתמנה לתפקיד, יהיה עליו להתמודד עם סיטואציה לא פשוטה ב'ארווהד סטדיום'. הראנינג-בק לארי ג'ונסון, עליו מבוססת כל התקפת הצ'יפס, התוודה בפומבי על רצונו לעזוב. "זה יאפשר לצ'יפס לחפש מה שהם רוצים" אמר בראיון רדיו, "ואני אוכל לצאת ולבנות מחדש את הקריירה שלי ולמצוא מה שאני רוצה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים