שתף קטע נבחר

לבני במכתב לנתניהו: עדיין יש זמן לעימות

ימים ספורים לפני הבחירות, שיגרה יו"ר קדימה, ציפי לבני, מכתב ליו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, ובו הפצירה בו להתעמת: "ברור גם לך שאין די בלהצביע על איומים וחרדות. הציבור דורש לראות את תוכניות המועמדים"

יו"ר קדימה, ציפי לבני, שבה וקוראת היום (ו') ליו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, להתייצב לעימות בדקה ה-90 לפני הבחירות. הפעם, בניגוד לפעמים הקודמות שבהן קראה לו להתעמת, שיגרה מכתב אישי ללשכתו: "הציבור בישראל כמה למידע על תוכניות המועמדים השונים", הסבירה.

 

את מכתבה, פתחה במילים הבאות: "מכובדי, אני פונה אליך באופן אישי, ערב ההכרעה במערכת הבחירות, כדי להציע לך שוב לבוא ולהתמודד בעימות פומבי שבו נוכל אנו, המועמדים לראשות הממשלה, להציג בפני הציבור את עמדותינו והצעותינו לפעולה בשנים הקרובות. אני פונה דווקא אליך כי אתה הוא זה שנמנעת עד כה ממתן תשובה חיובית. אינני מבינה ממה אתה חושש". (לקריאת מכתבה המלא - לחצו כאן)

 

 

לבני אמרה כי "ברור גם לך שאין די בלהצביע על איומים וחרדות. יש דרישה מוצדקת ממי שרוצה לקבל את האחריות העליונה, לפרט מה המדיניות שבאמצעותה הוא מתכוון להתמודד עם האיומים, כיצד הוא מתכוון לשנות את מצבה של ישראל ולהוביל אותה לעתיד טוב יותר של שקט ושלום. 

 

"אני בטוחה שגם אתה רוצה שהציבור יבחר מתוך תקווה ולא רק מתוך פחד, מתוך ידיעה ולא רק מבורות ומדימויים פוליטיים שקריים. אני בטוחה שגם אתה רוצה שהבחירה לראשות הממשלה תהיה מבוססת על החלטה עניינית של מה טוב למדינה... הוויכוח הפומבי הוא מסורת דמוקרטית ראויה, שנהוגה בדמוקרטיות המובילות, והיתה נהוגה גם בישראל. התירוצים בגין ההתחמקות של מועמדים בעבר מעימותים אינם ענייניים. עדיין יש זמן, בימים שנותרו לקיים ויכוח פומבי ענייני, מהותי ושוויוני. אשמח לקבל את תשובתך החיובית להצעתי זו".

 

נתניהו עצמו סייר היום בהתנחלות בית אריה, ואמר כי "הבחירות ביום שלישי הן על דבר אחד - אם המקום הזה יישאר בידינו או שהוא יעבור לידי החמאס ואיראן. זו השאלה. קדימה אומרת שהיא הולכת להמשיך בנסיגות והיא תמסור את השטחים ששולטים על שפלת החוף וגם את ליבה של ירושלים לפלסטינים, קרי לחמאס. הם מתכוונים לחזור לקווי 67'. הם מתכוונים לעקור 60 אלף יהודים. בשביל מה, בשביל מה לעקור את הילדים האלה? את המשפחות שלהם מהמקום הזה, כדי שיוכלו לירות טילים מכאן לשם? זו התוכנית של קדימה".

 

בהכנת הידיעה השתתף אמנון מרנדה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דורשת עימות. לבני
צילום: AP
לא ממהר. נתניהו
צילום: AP
מומלצים