שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  משעל: לא נסכים לרגיעה ללא הסרת המצור מעזה
  ראש הלשכה המדינית של החמאס אמר לקהל אלפים בדמשק: זו חוצפה להכתיב תנאים לצד המנצח. גלעד שב מקהיר וצפוי לעדכן את "המטבחון" על התקדמות המו"מ על הרגיעה

  מקשיחים עמדות: בעוד קהיר ממשיכה לתווך במו"מ על הרגיעה ברצועת עזה, שב היום (ו') ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, ומבהיר כי תנועתו לא תקבל כל רגיעה שאינה כוללת את הסרת המצור על רצועת עזה ופתיחת המעברים אליה, כדי לאפשר את בנייתה מחדש.

   

  בתוך כך, שב אמש מקהיר ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון, האלוף במיל' עמוס גלעד, לאחר שקיבל עדכונים מהמצרים על מצב המו"מ עם החמאס. המטבחון המשולש צפוי לדון בעדכונים שהביא עמו גלעד ממצרים, אולם לפי שעה טרם נקבע מועד לכינוסו. 

   

  משעל דיבר לפני אלפים מתומכיו שהתכנסו בכנס בדמשק. הוא שב והדגיש כי מבחינת חמאס, הפלסטינים ניצחו במלחמה בעזה: "זוהי חוצפה לנסות להפוך את תוצאות המלחמה, ולנסות להכתיב תנאים במשא-ומתן על הרגיעה, כאילו המנצח הפסיד והמפסיד ניצח".

    

  "אם היינו מפסידים", תהה משעל, "האם האלפים האלה היו מגיעים לחגוג? מי היה חוגג הפסד? זהו ניצחון של כל האומה. זו פעם ראשונה שהפלסטינים מנצחים במלחמה ישירה מול האויב". הוא סיפר שהודה לסוריה, לאיראן, לקטאר, לסודאן ולראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן,

  שלמשמע שמו החלו ההמונים להריע ולמחוא כף.

   

  משעל הודה גם לנשיא ונצואלה הוגו צ'אבס, ואמר כי "אנחנו מודים, ואף אחד לא ימנע זאת מאיתנו, לכל אלה שסייעו לנו, ואנו אומרים לאלה שלא סייעו לנו - שאלוהים יתחשבן עמם".

   

  אמש טען דובר חמאס ברצועה, איימן טהא, ששב מהשיחות בקהיר, כי חל שינוי בעמדת ישראל במו"מ, וכעת היא כבר אינה מתנה את פתיחת המעברים בשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט. בישראל לא התייחסו לטענה.

   

  בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ניצחנו. משעל
  צילום: AFP
  שב מקהיר. גלעד
  צילום: AFP
  מומלצים