שתף קטע נבחר

מנחה ה-BBC כינה את רה"מ "אידיוט" - והתנצל

"אידיוט סקוטי שתום עין" - במלים אלה, לא פחות, השתמש מנחה הטלוויזיה הבריטי ג'רמי קלרקסון, המגיש את תוכנית הרכב הפופולרית "טופ גיר" ב-BBC, כדי לתאר את ראש ממשלת בריטניה, גורדון בראון. לפחות בדבר אחד הוא צדק - לבראון, למי שלא ידע, יש באמת עין אחת מזכוכית.

 

בכל מקרה, הדברים עוררו כצפוי סערה רבתי בממלכה, וקלרקסון מיהר להתנצל עליהם, לא לפני שחטף על הראש מפוליטיקאים וארגוני זכויות נכים. "בלהט הרגע הערתי הערה על מראהו החיצוני של ראש הממשלה", אמר היום (ו') קלרקסון הנבוך, השוהה באוסטרליה, "ובמחשבה נוספת, אני מתנצל על כך".

 

את ההתבטאות האומללה פלט קלרקסון מוקדם יותר, כשהשווה בין בראון לראש ממשלת אוסטרליה, קווין ראד, לאחר שהאחרון נשא נאום לאומה בנושא המשבר הכלכלי העולמי.

 

"זו הפעם הראשונה שאני רואה מנהיג עולמי מודה בגלוי שאנחנו באמת עמוק בחרא", אמר קלרקסון לאחר שצפה בנאום. "הוא באמת נראה מפוחד. בחור מסכן... הוא ממש הסתכל עת הנתונים. אצלנו יש איזה אידיוט סקוטי שתום עין שממשיך לטעון שהכל בסדר והוא הציל את העולם. אנחנו יודעים שהוא משקר, אבל הוא חלקלק".

 

בראון, אגב, איבד את עינו כשהיה נער, בתאונה במהלך משחק רוגבי.

 

בין התגובות החריפות לדברים, היו כמה פוליטיקאים סקוטים שדרשו מה-BBC, רשות השידור הממלכתית הבריטית, להוריד את התוכנית של קלרקסון מהאוויר. ב-BBC לא התייחסו לטענות, והסתפקו בדיווח חדשותי יבש על הפרשה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בראון. תאונת רוגבי
צילום: רויטרס
מומלצים