שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בר-און מתנגד להקמת "הבית הלבן הישראלי"
  שר האוצר צפוי לטעון הבוקר בדיון בממשלה על הפרויקט הגרנדיוזי כי "בשנת משבר כלכלי חמור לא יכולה להתקבל החלטה בעלת משקל כה כבד"
  שר האוצר רוני בר-און מתנגד להשקעה של כ-650 מיליון שקלים לצורך הקמת מעון ומשרדים חדשים לראש הממשלה בירושלים. בדיון שיערך הבוקר (יום א') בממשלה, צפוי שר האוצר לטעון כי לנוכח המשבר התקציבי העולמי, שאותותיו ניכרים גם בישראל, אין להיכנס למיזם הראוותני הזה.

   

  משרד ראש הממשלה יציג הבוקר את פרויקט "אלמוג" - מיזם להקמת מעון חדש לראש הממשלה וכלל המשרדים הצמודים לו. מדובר במבנה שזכה לכינוי "הבית הלבן הישראלי", שאמור לקום סמוך למשרד החוץ ובית המשפט העליון בירושלים. המבנה, המזכיר בצורתו קונכייה כפולה, יחולק לשניים: בצדו האחד ישמש את כלל המשרדים המשרתים את ראש הממשלה, הממוקמים כיום ברחוב קפלן, ובצדו השני ישמש כמעון רשמי, כתחליף למעון שנמצא ברחוב בלפור בשכונת רחביה בירושלים.

   

  הנימוקים להקמת המעון החדש הם כי הפרויקט יפתור שורה של בעיות המונעות, בין היתר, אירוח נאות של ראשי מדינות. כמו כן טוענים במשרד ראש הממשלה כי עלויות התפעול של המבנה הישן ברחוב קפלן אינן מוצדקות, וכי הריחוק בין מעון ראש הממשלה למשרדו בירושלים, גורם להפרעות קשות לתנועה בעת מעבר שיירת ראש הממשלה בעיר.

   

  נימוק נוסף להקמת המיזם הוא שמעון ראש הממשלה ברחביה פוגע מאוד בחיי השגרה של התושבים בשכונה וברחובות הסמוכים.

   עוד טוענים במשרד אולמרט כי המעון החדש יאפשר לראש הממשלה וצוותו פעילות נוחה יותר בשעת חירום. התקציב, נכתב בהצעת ההחלטה, ייפרש על פני 20 שנה.

   

  אלא שכאמור, בר-און מתנגד להצעה. בדברי התנגדותו שיועלו הבוקר על שולחן הממשלה, כותב בין היתר השר כי "אין מקור בתקציב המדינה לשנת 2009 למימונו. מבלי להצביע על מקור תקציבי - לא ניתן יהיה לקדם את ההצעה". כמו כן יטען שר האוצר כי "שנת 2009 עומדת בסימן משבר כלכלי חמור המלווה בגרעון תקציבי משמעותי. על פי הערכות רשות המיסים ומנהל הכנסות המדינה - ההכנסות עתידות לרדת בשיעורים משמעותיים. בשנה כזו לא יכולה להתקבל החלטת ממשלה בעלת משקל כה כבד, אשר תפגע בשאר משרדי הממשלה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בקרוב בישראל? הבית הלבן המקורי
  בר-און. מתנגד להוצאה
  צילום: עמית שעל
  מומלצים