שתף קטע נבחר

יהדות התורה בערבית: לא לגזענות של ליברמן

"חרדים וערבים נלחמים בגזענות", פונה המפלגה החרדית-אשכנזית למיגזר, שמסורתית - לא ממש מזוהה איתה

רק יהודי-חרדי מבין ערבית? מועד פתיחת הקלפיות קרב, ונראה כי המפלגות מנסות לנקוט את כל הצעדים האפשריים על מנת להעלות את מספר המנדטים. פעילי "יהדות התורה" חילקו בימים האחרונים פלאיירים בשכונות ערביות וביישובים ערביים, תחת הסיסמא: "חרדים למען שוויון".

 

המפלגה הצהירה כי תילחם למען ערביי ישראל מול מפלגת ישראל ביתנו, בראשות אביגדור ליברמן. בכותרת המנשר נכתב: "ליברמן = גזענות" ובהמשך: "הערבים והחרדים נלחמים בגזענות ומצביעים 'יהדות התורה' - ג".

 

"יהדות התורה" היא מפלגה סקטוריאלית, המייצגת את הציבור החרדי-אשכנזי, והיא ידועה כמפלגה שפונה מדי מערכת בחירות לאותו קהל היעד. הפעם, ככל הנראה מחשש לירידה בכוחם עקב מחלוקות פנימיות, החליטו בצעד חריג לפנות אל ערביי ישראל בתקווה לזכות בנתח מקולותיהם.

 

ביציאתה של המפלגה נגד אביגדור ליברמן היא מצטרפת למקבילתה החרדית - מפלגת ש"ס, אשר ציינה אף היא כי ליברמן גזעני. עד עתה נמנעו במפלגה מהצהרות בדבר נסיקתו של אביגדור ליברמן ונראה כי זוהי תגובתם בפועל לעולה מהסקרים.

 

"זו מצווה לדאוג למיעוט"

ממטה "יהדות התורה" נמסר: "אנחנו פועלים במטרה לגייס כמה שיותר קולות למפלגת 'יהדות התורה'. אנחנו פונים גם לאילו מבין הערבים, שמעניין אותם בעיקר נושא כבוד המשפחה וצניעות".

 

חבר הכנסת משה גפני, מספר 2 ברשימת 'יהדות התורה' הסביר ל-ynet: "אנחנו נגד גזענות. אנחנו בעד התורה, ובה

כתוב: 'ואהבת את הגר, כי גרים הייתם בארץ מצרים'".

 

לדבריו של גפני, ליברמן אינו מקפיד על כיבוד כללי הדמוקרטיה. "אם אתה שולט במדינה, בה יש מיעוט לא יהודי, אתה

חייב לדאוג לו ולזכויותיו נקודה. זה ציווי התורה, אלא אם כן, מדובר במיעוט שבא לפגוע בך. לפי דעתי ליברמן לא עושה את ההבחנה הזו, ו'יהדות התורה' כן"", מסר גפני.

 

חבר הכנסת התחייב כי מפלגתו תתנגד לחוק "בלי נאמנות אין אזרחות", אותו חרטה מפלגת 'ישראל ביתנו' על דגלה. "זה בסך הכל גימיק שלא יעבור. גם בעבר זה נפל בקול רעש גדול", אמר, "באיזה מקום בעולם אתה חייב להניף דגל בשביל לקבל אזרחות ולשיר את ההמנון? מילא אם היה מתייחס רק למחבלים ולמי שבא לפגוע במדינה, אבל הוא פוגע גם בחרדים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים