שתף קטע נבחר

מזוז ופרקליטי רה"מ סיכמו: שימוע בסוף אפריל

צוות ההגנה של ראש הממשלה סיכם עם היועץ המשפטי לממשלה כי השימועים שייערכו לאולמרט בפרשת "ראשונטורס" יתקיימו ב-19 באפריל וב-27 באפריל

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, וצוות ההגנה של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, סיכמו היום (ב') על מועדי השימוע שייערכו לראש הממשלה בפרשת "ראשונטורס". השימועים יתקיימו ב-19 באפריל וב-27 באפריל.

 

המועדים החדשים נקבעו בעקבות בקשת ההגנה לדחות את השימוע שהיה אמור להתקיים במרס, עקב מבצע "עופרת יצוקה" וכמות החומר הרבה שהועברה לידיהם, שחייבה לדרישתם עוד זמן להתכונן.

 

העבירות המיוחסות לאולמרט בפרשת "ראשונטורס" הן קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, רישום כוזב במסמכי תאגיד והעלמת הכנסות במרמה. על פי החשד, אולמרט קיבל מימון כפול לנסיעות לח"ל מארגונים ציבוריים שונים, ובאמצעות הכסף הזה מימן טיסות לבני משפחתו.

 

בחודש נוברמבר 2008 החליט היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, להגיש כתב אישום, בכפוף לשימוע, נגד אולמרט בפרשת ראשונטורס. בעקבות ההחלטה פנה פרקליט המדינה, משה לדור, לפרקליטיו של ראש הממשלה על מנת לתאם מועד לשימוע.

 

פרקליטיו של אולמרט ביקשו לקיים את הדיון במאי 2009, הרבה אחרי שאולמרט יעזוב את לשכתו בירושלים. הפרקליטות לא קיבלה את הבקשה והודיעה כי השימוע יתקיים לכל המאוחר בחודש פברואר, שכן שלושה חודשים הם פרק זמן סביר שיאשפר לפרקליטי אולמרט להתכונן כנדרש לשימוע.

 

בתחילת ינואר, בשל הלחימה בדרום, ביקשו פרקליטיו של אולמרט לדחות את מועד השימוע. הפרקליטות נענתה לבקשתם והוחלט כי הדיון יתקיים ב-22 במרס. ההחלטה שהתקבלה היום, הנה על רקע בקשת דחייה נוספת שהגישו פרקליטי אולמרט.

 

אולמרט נחקר ביום שישי האחרון בפעם ה-13 במעונו בירושלים. הוא נחקר במשך כשלוש שעות וחצי בפרשת תיק המינויים

הפוליטיים ברשות לעסקים קטנים ובינוניים. ביום שישי שעבר נחקר אולמרט באותה הפרשה.

 

חקירה זו החלה בעקבות דו"ח מבקר המדינה, שמצא כי בתקופה שאולמרט כיהן כשר התמ"ת, מינו הוא ומנכ"ל משרדו, רענן דינור, שורה של חברי מרכז ליכוד לתפקידים ברשות, כשכל כישוריהם התמצו בקשריהם הפוליטיים לשר.

 

בימים אלו אף נערכים דיונים בפרקליטות בכדי לקבוע האם להגיש כתב אישום נגד אולמרט גם בפרשת "מעטפות הכסף". הנטייה כרגע היא להגיש כתב אישום וזאת בהסתמך על יומניה של שולה זקן ועל עדויותיהם של אורי מסר ומשה טלנסקי. 

 

אם יוחלט להגיש כתב אישום נגד אולמרט לפני מועד השימוע של פרשת "ראשונטורס", הרי שתיתכן אפשרות כי השימועים יתאחדו ויידחו למועד מאוחר יותר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עוד זמן להתכונן. אולמרט
צילום: AFP
מומלצים