שתף קטע נבחר

קדימה: לא ניתן לביבי לגנוב את הבחירות

בתגובה לטענות הליכוד כי הם ירכיבו ממשלה, תוקפת קדימה: "ניסיונו של ביבי לגנוב דעת קהל ושלטון הוא פתטי ואנטי דמוקרטי". ראש הממשלה בירך את יו"ר קדימה: "מי שכינה את קדימה מפלגת אווירה - התבדה"

בקדימה לא נותרו אדישים לנוכח ניסיונו של הליכוד לטעון כי הוא ירכיב את הממשלה הבאה, ופרסמו הלילה (יום ד') תגובה חריפה בזו הלשון: "ניסיונו של ביבי לגנוב דעת קהל ושלטון הוא פתטי, אנטי דמוקרטי, כמו מעשיו בשבועות ובחודשים האחרונים. הציבור בישראל לא ייתן לביבי לשדוד את התקווה, לגנוב את הבחירות, ולהתל בבוחרים".

 

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, התקשר אמש ליושבת ראש מפלגתו, השרה ציפי לבני, ובירך אותה על תוצאות המדגמים המנבאים ניצחון לקדימה בבחירות לכנסת. לפי תוצאות סקר ynet-סמית, זכתה קדימה ליתרון של שני מנדטים על פני הליכוד.

 

סקר ynet-סמית: לבני עקפה את נתניהו

בישראל ביתנו מאוכזבים: "כואב הלב"

שני ראשי ממשלה/ פרשנות

בחירות ב-ynet: כל הדיווחים

 

בשיחתו עם לבני אמר ראש הממשלה כי השרה הובילה את קדימה להישג משמעותי, הן למפלגה והן לה באופן אישי. "הוכח כי כל מי שכינה את קדימה מפלגת אווירה במהלך הבחירות - התבדה", קבע אולמרט.

 

סמוך לחצות, פחות משעתיים אחרי פרסום המדגמים, אמרו בכירים בקדימה כי כבר החלו המגעים עם סיעות הכנסת בניסיון להרכיב קואליציה. בקדימה הסבירו כי עוד בשעות הערב נפתחו המגעים עם ראשי מפלגות  , כדי לבדוק את האפשרות להרכיב קואליציה בראשות לבני. הגורמים סירבו לציין אילו מפלגות.

 

זמן קצר לאחר פרסום המדגמים, שהציגו ניצחון לקדימה ויתרון לגוש הימין, טענו ראשי שתי הסיעות המובילות כי הם ירכיבו את הממשלה הבאה. ליאור חורב, מהצוות המקצועי של קדימה, אמר כי "ציפי לבני תרכיב את הממשלה הבאה, וכל דבר אחר הוא פגיעה ברצון הבוחר".

 

לדברי חורב, "זה היה הקאמבק הכי גדול בפוליטיקה הישראלית, ולפוליטיקה הישראלית יש 'קאמבק ליידי', שתהיה גם ראש הממשלה הבאה של מדינת

ישראל". עם זאת, בכירים בקדימה אמרו כי "הקמת הממשלה תהיה קשה ומורכבת מאחר שלנתניהו כבר יש את כל הימין".

 

במקביל, הליכוד פירסם הודעה רשמית שבה נאמר: "בנימין נתניהו יהיה ראש הממשלה הבא של ישראל. תוצאות הבחירות הוכיחו שדרכו של הליכוד והמחנה הלאומי ניצחה. רוב ברור בעם דחה את הדרך של קדימה ושותפיה. נתניהו קורא לכל מפלגות המחנה הלאומי להתאחד תחת ממשלה בראשותו, והוא יפנה גם למפלגות ציוניות נוספות במטרה להקים ממשלת אחדות לאומית, רחבה ככל האפשר, שתוביל את מדינת ישראל לדרך של ביטחון, גאווה לאומית, ותקווה".

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא מפלגת אווירה. אולמרט
צילום: AP
המו"מ כבר התחיל. לבני
צילום: AP
מומלצים