שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פסטיבל מסרחיד משנה מתכונת

  בשנתו השמינית ילוו את פסטיבל המונודרמות בשפה הערבית בעכו סדנאות הכנה של כתיבה ובימוי שמטרתן להעשיר את עולם היוצרים ולהוות חממה להצגות התחרות

  פסטיבל "מסרחיד", למונודרמות בשפה הערבית, משנה בשנתו השמינית פורמט. הפסטיבל, שיערך בחודש יולי במרכז לתיאטרון בעכו, משיק השנה סדנאות כתיבה ובימוי שילוו את תהליך היצירה ויהוו חממה להצגות התחרות. הסדנאות, שנפתחו בסוף השבוע, ייפרשו על פני 5 חודשים ובמהלכם ייערכו מפגשים עם מנחי טקסט ובימוי, לצד מנחים בתחומי עיצוב החלל, תאורה ומוזיקה.

   

  "מטרת הסדנאות, להעשיר את עולמם של היוצרים בעבודה פורה ודינמית ולספק מרחב יצירה שיאפשר פיתוח הפקות ברמה גבוהה", אומרים במרכז לתיאטרון בעכו. הסדנאות, שפתוחות בפני היוצרים ללא תשלום, יאפשרו מפגשים, בין היתר, עם הסופר והמחזאי סלמאן נאטור, השחקן יוסף אבו ורדה והעיתונאי והמחזאי עלא חליחל. בתחום הבימוי יתארחו כמנחי סדנאות אופירה הניג, איציק וינגרטן וסיני פתר. כמו כן, ייערכו מפגשים עם חביב שחאדה חנא בתחום המוזיקה, אשרף חנא בתחום עיצוב החלל ופיראס רובי בתחום עיצוב התאורה.

   

  "מתוך היכרותנו עם היוצרים וניסיוננו בפסטיבלים קודמים, זיהינו מחסור בכותבים במגזר הערבי. לכן החלטנו השנה שלא להסתפק בביקורת בלבד, אלא לבנות פורמט תהליכי באמצעותו נוכל להעשיר את אמצעי היצירה ולספק ליוצרים כלים לפתח את יכולתם במיוחד בתחום הטקסט. יש לכך חשיבות מיוחדת כשמדובר במונודרמה", אומר פיראס רובי, מנהל הפרויקט שמלווה את הפסטיבל מראשית היווסדו ומדגיש, "המטרה היא לפתח גישה אחרת לטקסט השונה מהז'אנר המסורתי של מספרי סיפורים". הצגות התחרות ייבחרו השנה רק בין ההפקות שיפותחו במסגרת הסדנאות אך ההשתתפות בפסטיבל תהיה פתוחה, כמדי שנה, גם להצגות אורחות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אבו ורדה. מפגש מעשיר בסדנאות
  צילום: ז'ראר אלון
  לאתר ההטבות
  מומלצים