שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חמאס עונה לקבינט: לא נתפשר על האסירים
  הקבינט החליט: אין רגיעה ואין מעברים בלי עסקת שליט. בחמאס דוחים את התביעה החדשה, וגם דובר ועדות ההתנגדות מתעקש: "גלעד שליט לא ישוחרר אלא תמורת המחיר אותו דורשים הארגונים"

  הקבינט אמר "כן" - חמאס אומר "לא": בארגון הפלסטיני השולט בעזה דוחים את עמדתה הרשמית החדשה של ישראל, לפיה לא תושג רגיעה ארוכת טווח ולא ייפתחו המעברים לרצועה באופן קבוע, כל עוד לא נסגרת עסקה לשחרורו של גלעד שליט.

   

  בחמאס שבים ומבהירים גם אחר הצהריים (יום ד'), עם תום ישיבת הקבינט, כי התנאי לשחרור שליט הוא שחרורם של יותר מאלף אסירים פלסטינים - חלקם "כבדים" במיוחד - מבתי הסוהר בישראל, בהתאם לרשימות שהועברו. אנשי הארגון בדמשק מדברים על זלזול ישראלי במאמץ המצרי, מסרבים לקשור בין שליט לרגיעה ומבהירים: לא נתפשר על הרשימות.  

   

  דובר "ועדות ההתנגדות" מצטרף לדברים: "גלעד שליט לא ישוחרר אלא

  תמורת המחיר אותו דורשים הארגונים הפלסטיניים". לדבריו, לא חל כל שינוי בעמדת הארגונים בנוגע למספר האסירים ששחרורם נדרש. החלטת הקבינט, לקשור בין הרגיעה לסוגיית שליט, היא לפיכך "ניסיון לטרפד את המשא-ומתן על הפסקת אש". 

   

  פה-אחד קבעו בצהריים שרי הקבינט, כי עסקת שליט היא תנאי לפתיחת המעברים והשגת הרגיעה. ראש הממשלה, שביקש מהשרים לאמץ את עמדתו בעניין, הזכיר בישיבה שכבר בהבנות הרגיעה הראשונה הובהר כי "מבלי שסוגיית שליט תיפתר, לא ניתן יהיה להמשיך ולשמר רגיעה". אלא שההברחות נמשכו, "ולא הייתה שם הסדרה לאורך כל הדרך" - דברי אולמרט. 

   

  גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 969 ימים.

   

  בהכנת הידיעה השתתפו רוני סופר ועלי ואקד
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים