שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ארדואן: אולמרט לא עקבי, יוצר תחושת חוסר אמון
  ראש ממשלת טורקיה טוען כי ראש הממשלה סתר את עצמו בדברים שאמר השבוע בוועידת הנשיאים, שבהם הסביר מדוע לא עדכן אותו מראש על תחילת המתקפה בעזה

  גילויי המתיחות בין ישראל לטורקיה עוברים לפסים אישיים: ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, מטיל ספק באמינותו של ראש הממשלה אהוד אולמרט. בדברים שנשא אתמול (יום ד') מתח ארדואן ביקורת על נאומו של אולמרט השבוע בוועידת הנשיאים, שם הסביר מדוע לא עדכן את ארדואן לפני תחילת המתקפת צה"ל בעזה, למרות שנפגש איתו כמה ימים לפני כן.

   

  במסיבת עיתונאים משותפת עם ראש ממשלת קרואטיה, איבו שאנדר, אמר ארדואן כי "אולמרט אינו עקבי. לאיזה חלק מדבריו אפשר להאמין?". ארדואן תהה כיצד יכול אולמרט, מצד אחד לטעון כי לא ידע על התקיפה בעת ההיא, ומצד שני לטעון כי לא היה צריך לעדכן את ארדואן.

   

  "בהתחלה, אתה רוצה שארצי תשמש כמתווכת", הטיח ארדואן כלפי אולמרט. "אחר כך אתה מגיע לכן כדי לדון בסבב השיחות הבלתי ישירות החמישי בין ישראל לסוריה. ויותר מעניין, אתה אומר שלא ידעת מראש על ההתקפה, אבל אז שואל 'למה שאצטרך ליידע אותך בעניין'. הצהרות כאלה יוצרות חוסר אמון לקראת העתיד לבוא. אסור שמנהיגים ייצרו תחושת חוסר אמון".

   

  "גם לבוש לא דיווחתי"

  בדבריו בוועידת הנשיאים אמר אולמרט: "אינני מכיר חברה אחת בעולם שהייתה חשופה להיקף כזה של התקפות מצד ארגוני טרור במשך תקופה כה ארוכה ושהגיבה באותו איפוק שאנו הפגנו במשך שנים רבות, עד שהגיעה הנקודה לפעול, שלצערי נפלה באותו שבוע שבו ביקרתי את ראש ממשלת טורקיה, וראש הממשלה הטורקי היה מאוד לא מרוצה והתלונן כיצד ייתכן שביקרתי אותו ביום שני ולא סיפרתי לו שבכוונתנו לתקוף בעזה ביום שבת.

   

  "בסופו של דבר שלחתי לו מסר", המשיך אולמרט, "והסיבה שלא סיפרתי לו הייתה כפולה. ראשית, משום שביום שני לא ידעתי שנתקוף ביום שבת. כיצד יכולתי לדעת? בימים שלישי ורביעי הם ירו בין 50 ל-70 רקטות וטילים ביום נגד כל ערי הדרום, ואז החלטנו שהגיעו מים עד נפש ואנו
  חייבים להגיב. אולם אם לדבר גלויות, גם לא התקשרתי באותו רגע לנשיא ארה"ב, ידידי היקר ג'ורג' בוש, כדי לבשר לו שאנו הולכים לתקוף בעזה. לא התקשרתי לידידי היקר גורדון בראון או לניקולא סרקוזי או לאנגלה מרקל. מדוע עליי לדווח לראש ממשלה כלשהו מהן תוכניותיה הצבאיות של מדינת ישראל להגן על אזרחיה? אינני חושב שזה היה הדבר הנכון לעשות. אינני חושב שהיה עליי לעשות זאת, ולא מצאו חן בעיניי התחושות שביטא ראש הממשלה הטורקי.

   

  "יש לנו יחסים טובים עם טורקיה. אנו רוצים להמשיך ביחסים הטובים עם טורקיה, אנו מקווים להמשיך ביחסים הטובים עם טורקיה ואנו מקווים כי ראש ממשלת טורקיה יבין שישנן מגבלות מסוימות שלעתים אינן מאפשרות למנהיגי מדינות לחלוק את הסודות הרגישים ביותר".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים