שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הליגה הערבית: נחקור פשעי מלחמה בעזה
  הליגה הערבית שיגרה משלחת לעזה, שתבדוק את החשדות שצה"ל ביצע פשעי מלחמה. "אל-גז'ירה" תעלה תוכנית חדשה: "פשע מלחמה?" ובה תבחן טענות אלו

  משלחת מטעם הליגה הערבית עושה את דרכה לרצועת עזה כדי לחקור את הטענות, לפיהן ישראל ביצעה פשעי מלחמה במהלך מבצע "עופרת יצוקה". כך אמר דובר הליגה הערבית, הישאם יוסף. הוא אמר כי המשלחת "תגבש דו"ח מפורט שיוגש למזכ"ל הליגה הערבית, עמר מוסא, ותנקוט בהליכים המשפטיים הדרושים".

   

  לפי סוכנות הידיעות הפלסטינת "מען", ארגונים למען זכויות אדם בעיר עזה אישרו כי משלחת מת דרג מטעם הליגה הערבית תבקר מחר ברצועה, אחרי שתגיע ממעבר רפיח. עם זאת, עדיין לא ידועה זהותם של חברי המשלחת, ולא ברור מה יהיה סדר יומה וכמה זמן תשהה ברצועה. 

   

  היום נערכה במטה הליגה הערבית ישיבה שבה השתתפו שתי ועדות העוסקות במצב ברצועת עזה. מנהל לשכתו של יוסף אמר כי הוועדה האחת כוללת מומחים בינלאומיים בתחום המשפט. ועדה זו תבחן את המצב בעזה ואת הפשעים שבוצעו כביכול נגד הפלסטינים ברצועה, וכיצד יש לטפל בנושא מבחינת המשפט הבינלאומי. 

   

  יוסף אמר כי הוועדה השנייה היא ועדה מטעם הארגונים הערביים ותפקידה לבחון את שיקומה של עזה. המשלחת כוללת נציגים מארגונים המתמחים בחקלאות ובתעשייה, ותבחן את צרכיו של העם הפלסטיני והאופן שבו תוכל לסייע למימושם.

   

  "איש לא יחמוק מעונש"

  לגבי צעדים במסגרת המשפט הבינלאומי, הזכיר דובר הליגה הערבית שעניינים שכאלה נמשכים זמן רב וכי זו רק ראשיתה של הדרך. הוא ציין כי המשלחות יגישו את הדו"ח למזכ"ל הליגה הערבית, והוסיף כי המשלחת המשפטית תבצע ביקורים נוספים שבהם יצטרפו אליה מומחים. "התחלנו את התהליך לנקיטת צעדי משפטיים כדי להבטיח שאיש מבין אלה שביצעו את הפשעים נגד העם הפלסטינים לא יחמוק מעונש", סיכם.

   

  במדינות בעולם, ובעיקר במדינות ערב, האשימו את ישראל בהפעלת כוח מופרז במהלך המלחמה, באופן שפגע באזרחים רבים. השבוע התחוללה סערה סביב כוונתה של משלחת ירדנית לצאת להאג כדי להגיש תלונה נגד ראשי הצמרת המדינית-ביטחונית בישראל - בטענה שביצעו פשעי מלחמה.

   לבסוף, דחתה המשלחת את נסיעתה. השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, שהיה אמור להיות אחד הנתבעים, אמר ל-ynet: "אין צביעות גדולה מכך שמדינה שרצחה 10,000 מתושביה הפלסטינים - עוסקת היום בפשעים בינלאומיים".

   

  רשת "אל-ג'זירה" באנגלית מתכוונת להעלות תוכנית חדשה בשם "פשע מלחמה?", ובו תבחן טענות שחיילי צה"ל ביצעו פשעי מלחמה. בין היתר יספרו את סיפורה של אשה פלסטינית שנורתה בירייה בראשה, בשעה שלטענת הפלסטינים - היא נופפה בדגל לבן, כשהובילה את ילדיה למקום מסתור.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עמרו מוסא
  צילום: AP
  אוהלים עפו בסופה בסוף השבוע
  צילום: AP
  תקיפה במהלך המלחמה
  צילום: AFP
  מומלצים