שתף קטע נבחר

'חייל נמק בשבי והמנהיגים עסוקים במשחקי אגו'

במטה החברים למען גלעד שליט מותחים ביקורת על פרשת הדחתו של עמוס גלעד וההתכתשות עם אולמרט. "אם המנהיגים היו משקיעים חצי מהמאמצים שמשקיעים בפוליטיקה פנימית בקידום שחרורו של גלעד, הוא היה כבר בבית מזמן"

במטה החברים למען גלעד שליט מתחו היום (ב') ביקורת בעקבות החלטת ראש הממשלה, אהוד אולמרט, להדיח את האלוף (במיל') עמוס גלעד, ראש האגף מדיני-ביטחוני במשרד הביטחון, מניהול המשא ומתן עם המצרים. "מצער ומדאיג שבזמן שחייל ישראלי נמק בשבי, מה שמעסיק את המנהיגים זה משחקי אגו. אם היו משקיעים חצי מהמאמצים שמשקיעים בפוליטיקה פנימית בקידום שחרורו של גלעד, הוא היה כבר בבית מזמן", אמרו במטה.

 

ביממה האחרונה החריף העימות בין אולמרט ללשכת שר הביטחון, בעקבות החלטתו של ראש הממשלה להדיח את גלעד מניהול המשא ומתן מול מצרים, ובעקבות התלונה שהגיש לנציבות שירות המדינה. בתגובה האשימו גורמי ביטחון כי אולמרט פוגע במדינת ישראל.

 

דובר המטה, גיא אליאסף, אמר: "על אף שעמוס גלעד אינו אחראי באופן ישיר לניהול המשא ומתן לשחרור גלעד שליט, הרי שהדחתו מניהול כאיש הקשר לכל מה שקשור למשא ומתן על הרגיעה ולקשר עם המצרים, נושאים בהם מעורב גם חמאס, יגרום נזק. בעיקר לנוכח התניית הרגיעה ופתיחת המעברים בשחרורו של שליט וכפי שנקבע בשבוע שעבר בקבינט".

 

עמוס גלעד עומד בסירובו להתנצל בפני ראש הממשלה על דברים שאמר לתקשורת נגדו. כתוצאה מכך החריף הנתק בין הצדדים ומשרד ראש הממשלה הגיש נגד גלעד תלונה לנציבות שרות המדינה.  גלעד אינו מוזמן לדיונים הנוגעים להמשך ההתנהלות מול מצרים על סידורי הרגיעה עם חמאס, עצירת הברחות הגבול ושחרור החייל החטוף שליט.

 

בתגובה להחלטת אולמרט מסרו גורמי ביטחון כי גלעד ממשיך בניהול הקשרים עם מצרים ותקפו בחריפות את ראש הממשלה. ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון, ממשיך לעסוק בעניין הקשרים עם גורמים בינלאומיים, כולל מצרים, מטעם מערכת הביטחון", אמרו הגורמים הביטחוניים. לדבריהם, "החלטתו של ראש הממשלה שלא להיעזר ביכולותיו וניסיונו של עמוס גלעד הן זכותו, אבל הגורם הנפגע הוא מדינת ישראל".

 

מלשכת ראש הממשלה נמסרו בתגובה רשמית: "עקב הביקורת הפומבית והבלתי ראויה שהטיח מר גלעד, הוא לא יוכל לשמש כשליחו של ראש הממשלה לשום משא ומתן מדיני. במקביל, כידוע, הוגשה תלונה לנציבות שירות המדינה על מנת לבחון את ההיבטים המשמעתיים".

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 974 ימים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הודח. עמוס גלעד
צילום: AFP
974 ימים בשבי. גלעד שליט
צילום: רפרודוקציה
מומלצים