שתף קטע נבחר

זהבה גלאון: היום הבנתי שאני לא שם

חגם של 120 חברי הכנסת החדשים היה גם יום הפרידה של הח"כים שלא ישובו למשכן. זהבה גלאון ממרצ: "זה בהחלט יום מרגש". צבי הנדל: " אני מקווה שהכנסת הזו תהיה טובה יותר". יורם מרציאנו: "מה מצפים, שאשב בדיכאון? אני לא דוגמנית"

ולפעמים, החגיגה נגמרת: היום (ג') הזה שהיה חגיגה עבור 120 חברי כנסת, היה גם סוף תקופה למספר חברי כנסת שלא ישובו למשכן בקרוב. חברת הכנסת לשעבר זהבה גלאון ממרצ טוענת בשיחה עם ynet כי אפילו לא טרחה לראות את טקס ההשבעה בטלוויזיה: "הייתי בכל מיני פגישות. זה בהחלט יום מרגש בשבילי. כשהחזרתי ציוד הבנתי שהפרק הזה הסתיים".

 

גלאון אומרת: "היום הבנתי שאני לא שם, קיבלתי המון שיחות טלפון מהרבה אנשים אבל הבנתי שאני לא שם. יש לי רגשות מעורבים אבל אני יודעת שהולכים הלאה ומתכוונת להישאר בזירה הציבורית ולפעול בנושאים הקרובים ללבי".

 

מרצ, בגרסתה החדשה ודלת הגזרה, השאירה מחוץ למשכן גם את אבשלום וילן: "אני אזרח מודאג כבר מספר שעות. נכון שזה לא היה מתוכנן או צפוי עבורי, אבל כבר שבועיים אני יודע שזה יקרה. עשיתי הרבה דברים בחיי. היו לי שנים מרתקות בכנסת, אבל החיים הם גלגל - פעם פה ופעם שם. כרגע אני מחפש עבודה, אבל קיבלתי החלטה להמשיך להיות מעורב ציבורית ופוליטית. בזמן ההשבעה הייתי בפגישה עם זהבה גלאון, דנו בנושאים שעסקנו בהם יחד ולא שמענו את רוב השידור. אני מאד מודאג שהכנסת לא תגמור את שנתה הרביעית. יכול להיות שטקס ההשבעה הבא יהיה בעוד פחות מ-4 שנים".

 

גם חברת הכנסת עד לא מכבר, קולט אביטל, אומרת שלא ראתה את ההשבעה, "והאמת שלא חשבתי גם ללכת למליאה. הרגשתי שאני צריכה לסגור איזשהו פרק. בזמן הזה השלמתי את כל הסידורים הטכניים כמו להחליף רכב ויתר הדברים. אני נפרדת מהכנסת עם הרבה אהבה ובהרבה הערכה, הכנסת היא מקום נהדר. נכנסתי בחרדת קודש ויצאתי באותה ההרגשה. חבל שאני לא שם, אבל אחיה עם זה".

 

צבי הנדל מצר על הפלגנות שהשתלטה על המפלגות, אך אינו מצר על כך שלא ישוב למשכן: "גמרתי עם הכנסת ואני לא מתגעגע. יכול להיות שיש אנשים שקשה להם להיפרד מהתפקיד אבל אם אני צריך להעיד על עצמי, אני מרגיש מצוין. ברגע שאצלנו היה פילוג החלטתי שאני לא הולך שוב לכנסת - נמאס לי מהפלגנות הזו. רוב האנשים בכנסת הם אנשים חשובים אבל יש מיעוט שמוציא שם רע לחברי הכנסת. אני מקווה שהכנסת הזו תהיה טובה יותר. שליחי ציבור יש גם מחוץ לכנסת ואני לא מרגיש משועמם אף לא לרגע".  

 

יורם מרציאנו מהעבודה מתכוון להתחיל להגיש בקרוב תוכנית רדיו שבועית: "היום הזה לא מעניין אותי בכלל. מה מצפים, שאשב בדיכאון? אני לא דוגמנית ולא שחקן כדורגל. בסך הכל אהבתי מה שעשיתי, הייתי נאמן לתפקיד ולמקצוע ופתרתי בעיות. אני מאחל להרבה ח"כים שיהיו להם חוקים על שמם בספר החוקים. יום למחרת הבחירות התגלחתי ויצאתי החוצה כאילו כלום לא קרה. זה רק ספורט. יותר לא תכעסו עלי, לא תשאלו איפה ביליתי, לא יתקשרו עיתונאים ויתלוננו. יש בזה הרבה דרור - אני אדם חופשי. היום אוכל לצאת ולהיכנס בלי חשש, לא רואה אף אחד ממטר".

 

120 חברי הכנסת ה-18 הושבעו אחר הצהריים, על-ידי ותיק חברי הכנסת מיכאל איתן מהליכוד. קודם לכן דיבר הנשיא, שמעון פרס, במליאה על הצורך ושלום וח"כ איתן דיבר על הצורך בחוקה.

  

לאחר שהושבעו, הגיעו חברי הכנסת החדשים והוותיקים לאולם שאגאל, שם שוחחו ביניהם ושמעו את דבריהם של ראש הממשלה אהוד אולמרט ויו"ר הכנסת ה-17 דליה איציק. בין לבין התפנו בנימין נתניהו וציפי לבני לשיחה ידידותית. נתניהו הציג ללבני את בני משפחתו. "את שרה את כבר מכירה", אמר נתניהו. לבני שאלה: "בני כמה הילדים?"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבנתי שאני לא שם. גלאון
צילום: עופר עמרם
הפלגנות מדאיגה. הנדל
צילום: גיל יוחנן
מה אני, דוגמנית? יורם מרציאנו
צילום: גיל יוחנן
חבל שאני לא שם. קולט אביטל
צילום: חיים צח
מומלצים