שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: Gettyimages Imagebank
  מה יצלם "האבל"? אתם בוחרים
  לכבוד שנת האסטרונומיה העולמית, מעמידה נאס"א לרשות הגולשים את טלסקופ החלל הוותיק והאמין ביותר שלה - "האבל". הגולשים מוזמנים לבחור מה "האבל" יצלם. מי שיצביע ישפיע, ואולי גם יזכה ברפרודוקציה צבעונית
  מתנה לכבוד שנת האסטרונומיה העולמית – נאס"א מושיבה את חובבי החלל מאחורי לוחות הבקרה של הטלסקופ "האבל". בחודש הקרוב אתם מחליטים מה יצלם הלוויין הטלסקופי, שמקיף את כדור הארץ כבר קרוב ל-20 שנה.

   

  סוכנות החלל האמריקנית הכריזה על התחרות לרגל אירועי שנת האסטרונומיה העולמית, לציון 400 שנה לתצפיות הראשונות של גליליאו בטלסקופ. במסגרת התחרות, יכולים הגולשים באתר של נאס"א לבחור בין שישה גרמי שמיים ש"האבל" לא צילם מעולם. הגרם שמיים שיזכה למרב הקולות, יצולם על ידי "האבל" ו-100 רפרודוקציות צבעוניות שלו יופקו על ידי נאס"א. הרפרודוקציות יוגרלו בין גולשים שבחרו בגרם השמיים המנצח, וכולנו כמובן נוכל לראותן ברשת.

   

  כנסו והצביעו

   

  ב-25 באפריל 1990 הציבה סוכנות החלל של ארה"ב את הטלסקופ "האבל" במסלול סביב כדור הארץ. מאז ועד היום משגר הטלסקופ, הקרוי על שמו של האסטרונום שגילה את התפשטות היקום וקיומן של גלקסיות מחוץ לשביל החלב, תמונות מרהיבות של גרמי שמיים רחוקים ומסתוריים.

   

  "האבל" הוא בכור טלסקופי החלל. לטלסקופים אלה יתרון מרכזי על אמצעי תצפית וצילום אחרים, כיוון שהתמונות שהם מספקים אינן מושפעות מתזוזת הגזים
  באטמוספרה, הנוטה לטשטש צילומי חלל שנעשים על פני כדור הארץ. מאז שיגורו התווספו עוד כמה לוויינים טלסקופיים אל "האבל", אבל הוא עדיין נחשב לוותיק והטוב מכולם בתחום. אז כנסו לאתר ובחרו לכם ערפילית פלנטרית, גלקסיה ספירלית או כוכב בהתהוות. בחודש הקרוב – "האבל" שייך לכם.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מה יצלם "האבל"? אתם בוחרים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים