שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אין יותר עברית בחינם ל-iPhone
  קבוצת HebDev, שפיתחה תמיכה עברית חינם ל-iPhone, הודיעה על הפסקת הפעילות, ומפנה משתמשים לרכוש את הגירסה המתחרה בתשלום. חברי הקבוצה: "עבדנו בחינם ועשו כסף קל על הגב שלנו"

  בשורה קשה למשתמשי ה-iPhone וה-iPod Touch בישראל: קבוצת HevDev, שפיתחה תוסף לטלפון הסלולרי הפופולרי שאפשר למשתמשיו להתקין עליו ממשק עברי מלא בחינם, הודיעה על הפסקת פעילותה. כתחליף, מזמינה הקבוצה את משתמשיה להוריד את גירסת העברית בתשלום של קבוצת iPhoneHE, הנמכרת במחירים 135 ו-235 שקלים.

   

  בהודעה רשמית של המפתחים שיצאה אתמול (ד') בשעות הערב, הודיעו חברי הקבוצה כי הם מחליטים לזנוח את הפיתוח למכשיר בשל מספר סיבות, הראשונה שבהן קשורה

  לזמן הרב שהם משקיעים בפיתוח ללא תמורה.

   

  סיבה נוספת קשורה לכך שבעלי עסקים רבים מוכרים מכשירי iPhone בייבוא אישי, וגובים כסף גם עבור הגירסה העברית, מה שמנוגד לתנאי השימוש. "ככל שעברו הימים מצאנו את עצמנו עובדים בחינם בשביל הרבה אנשים שעשו - וממשיכים לעשות - מדי יום כסף קל על הגב שלנו", נכתב בהודעה, "מסתבר שבישראל, פראייר מי שמפתח בחינם. את הלקח החשוב הזה לצערנו למדנו על בשרנו".

   

  במהלך תקופת הפרויקט הורדה התוכנה כ-200,000 פעם משרת האתר, סופקו תמיכה ומענה ללמעלה מ 4,000 משתמשים ברחבי האינטרנט והושקעו שעות עבודה רבות בפיתוח - אך קצב התרומות של משתמשים היה זניח. לטענת המפתחים, הסכום שהצטבר מתרומות לא כיסה אפילו את עלות מכשיר ה iPod Touch 2G שתכננו לרכוש לטובת המשך הפיתוח.

   

  עברית ב-iPhone: עדיין לא באופן רשמי

  התקנת גרסאות עבריות לממשק ה-iPhone וה-iPod Touch עדיין לא זמינה באופן רשמי, ולכן משתמשים ישראלים נאלצים להשתמש בפתרונות פרטיים, המצריכים את פריצת מערכת ההפעלה של המכשיר. הפריצה עומדת בניגוד לתנאי השימוש ומבטלת את האחריות. כיום, לפי הערכות, מצויים בישראל כ-50 אלף מכשירי iPhone לדורותיו.

   

  בחודש יולי ,2008 עם השקת ה-iPhone 3G, יצאו במקביל שתי קבוצות פיתוח לתוספת העברית למכשיר. בעוד קבוצת iPhoneHeb, ששחררה עברית למכשיר ה-iPhone

  המקורי, החליטה לאור הצלחת הפיתוח הקודם לגבות כסף בעבור השירות, מפתחי HebDev החליטו שמדובר בפרוייקט התנדבותי לקהילה וסירבו לגבות תשלום.

   

  ההחלטה גררה מלחמה בין שתי קבוצות המפתחים, שהטיחו טענות קשות אחת כנגד השנייה בפורומים ברשת. המלחמה, כלל הנראה, הסתיימה היום עם סגירתה של קבוצת HebDev, והפניית משתמשיה לאפשרות בתשלום.

   

  משתמשים שכבר הורידו בעבר את העברית החינמית יכולים להמשיך להשתמש בה, אך לא בגירסת הקושחה העדכנית של המכשיר (2.2.1), שכן הקבוצה לא שחררה עדיין גירסה התואמת לקושחה זו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אין יותר עברית בחינם ל-iPhone"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים