שתף קטע נבחר

אביה של תאיר לחוקר הפרטי: אתה שקרן

משפטו של רומן זדורוב, הנאשם ברצח תאיר ראדה, עדיין מתנהל ובהגנה הבטיחו כי היום תהיה "רעידת אדמה" בבית המשפט, עם שמיעת עדותו של חוקר פרטי שחקר את הפרשה. שמואל ראדה לא השתכנע והטיח בעד: "איפה הרוצחים שאמרת שתביא"

רעידת האדמה שלא הייתה: בבית המשפט המחוזי בנצרת התפתח היום (ה') ויכוח קולני בין שמואל ראדה, אביה של הנערה תאיר ראדה שנרצחה בבית הספר בקצרין, לבין העד המרכזי של ההגנה, ד"ר חיים סדובסקי. בתום העדות הטיח שמואל ראדה לעבר סדובסקי: "עבדת עלינו, איפה הרוצחים שאמרת שתביא לי אותם? אתה שקרן!"

 

משפטו של רומן זדורוב, הנאשם ברצח הנערה תאיר ראדה, עדיין מתנהל, ובהגנה הבטיחו "רעידת אדמה", כאשר יגיע להעיד בבית המשפט ד"ר חיים סדובסקי, חוקר פרטי, שבמשך שנתיים עובד ימים כלילות על תיק החקירה ולפי ממצאיו - רומן זדורוב אינו הרוצח של תאיר.  

 

טרם שמיעת העדות, טענה התביעה כי סדובסקי אינו עד מומחה ולכן אין לו יתרון על פני שיקול הדעת של בית המשפט. הרכב השופטים היה שותף לדעה זו, אך עם זאת, איפשר לעורך הדין דוד שפיגל להציג לבית המשפט קטעים מסרט השחזור שאותו ערך העד בהילוך איטי ותמונות מוגדלות מזירת הרצח.

 

באמצעות ראיות אלה ביקש סדובסקי להוכיח, כי הרצח בוצע על-ידי שני אנשים, מחוץ לתא השירותים ולאחריו גררו הרוצחים את גופתה של תאיר לתוך התא. זאת, בניגוד לגרסת המשטרה, לפיה תאיר נרצחה בתוך התא. עוד טען סדובסקי, כי הרוצח היה שמאלי בעוד שהנאשם זדורוב ימני.

 

עורך הדין שפיגל אמר כי "זו רעידת אדמה בלשון המעטה", אך הוריה של תאיר ז"ל לא היו שותפים לדעה זו. בתום עדותו

של סדובסקי פנה אליו שמואל ראדה בזעם: "עבדת עלי, עבדת על אשתי בעיניים מההתחלה, איפה הילדים? איפה הרוצחים שאמרת שתביא לי אותם?". הוא הוסיף והטיח בסדובסקי כי זדורוב הוא הרוצח וכי טענתו שגויה.

 

בתגובה לכך, השיב סדובסקי: "אני הולך להביא את הרוצחים האמיתיים. אתה עוד תבקש מזדורוב סליחה". 

 

העד ד"ר סדובסקי העיד בשנות ה-70 במשפט הרצח של עמוס ברנס וטען לחפותו. מאז המשיך במשך שנים לחקור באופן פרטי מה מוביל אדם להודות ברצח שלא ביצע. לאחר רצח ראדה ז"ל פנה להוריה והציע להם לחקור את המקרה, תוך שהוא מבטיח להם כי יניח את ידו על הרוצחים האמיתיים. לבסוף הפך לעד הגנה, ורעידת האדמה אותה הבטיח לא ממש הרעידה את בית המשפט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא השכנע. שמואל ראדה
זדורוב בבית המשפט. ארכיון
צילום: חגי אהרון
מומלצים