שתף קטע נבחר

שוקלים להעביר את שרון משיבא לחוות השקמים

בתשובה לעמותת אומ"ץ, שקבלה על הוצאות הטיפול בראש הממשלה לשעבר, כתבה הנהלת שיבא כי "מתקיים דיאלוג על מנת לבחון המשך הטיפול בסביבה שאיננה בית חולים". מנגד, הכחיש מנכ"ל המוסד הרפואי את הטענה על קיומו של משרד מיוחד עבור גלעד שרון

ביום הולדתו ה-81 של אריאל שרון מתברר כי ייתכן שיועבר בקרוב לביתו: במרכז הרפואי שיבא בוחנים אפשרות לשחרר את ראש הממשלה לשעבר מבית החולים להמשך טיפול סיעודי בחוות השקמים, בליווי רפואי צמוד. בבית החולים אישרו כי "מתקיים כל העת דיאלוג עם המשפחה והצוות הרפואי המטפל, על מנת לבחון אפשרות להמשך הטיפול הרפואי והסיעודי במר שרון בסביבה שאיננה בית חולים".

 

כבר יותר משלוש שנים שוכב שרון מחוסר הכרה בבית החולים, תחילה בהדסה בירושלים ולאחר מכן ב"שיבא" בתל-השומר. במכתב למנכ"ל משרד הבריאות, ציינה עמותת אומ"ץ כי הנהלת "שיבא" פנתה באחרונה למשפחת שרון וביקשה ממנה לפנות את ראש הממשלה לשעבר ממחלקת השיקום של בית-החולים לבית המשפחה בליווי אחות צמודה, "לאחר שהתברר שאין מקום להעניק למר שרון שירותים רפואיים מיוחדים בבית-החולים". המשפחה, כך נאמר במכתב של העמותה, סירבה לבקשת בית-החולים, ובשלב זה הנושא הוקפא.

 

במכתב למנכ"ל משרד הבריאות, קבלה עמותת אומ"ץ על כך שבנו של ראש הממשלה, גלעד שרון, נהנה לטענתה ממשרד קבוע בבית-החולים, בו הוא "מנהל את ענייניו העסקיים האישיים, מקיים פגישות עם אנשים ונוהג בחדר כבמשרד לכל דבר. לא ברור לנו מדוע המדינה צריכה לממן משרד זה. עם כל רגשי הכבוד שאומ"ץ רוחשת לפועלו הרב של אריאל שרון, נראה לנו שיש מקום לברר את הנושאים הללו במישור ממלכתי רם-דרג ולקבל את ההחלטות המתאימות".

 

שיבא מבהירה: לגלעד שרון אין משרד בתחומנו

בנוגע לטענות בעניינו של גלעד שרון, במועד פרסום התלונה לא התקבלה תשובה מבית-החולים. מאוחר יותר הכחיש מנכ"ל "שיבא", פרופ' זאב רוטשטיין, את הטענות על קיומו של משרד מיוחד עבור הבן בתחומי מוסד.

 

לגבי הנושא השני, נמסר מבית-החולים בסמוך לתלונת אומ"ץ: "הנהלת 'שיבא' מאשרת שהטיפול בראש הממשלה לשעבר חורג מטיפול באזרח רגיל במדינת ישראל. עומדים לנגד עינינו דמותו ופועלו של מר שרון למען מדינת ישראל במשך עשרות שנים, ומכאן הגמישות והרגישות יוצאת-הדופן שמגלה בית החולים בטיפול במר שרון ובני משפחתו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
אריאל שרון
צילום: איי אף פי
מומלצים