שתף קטע נבחר

ישי: המדינה מפצה את עזה - לפני תושבי הדרום

בעקבות הפרסום ב-ynet, שרים כעסו על כך שכספים שהעבירה ישראל שימשו בפועל לשיקום בעזה. אברהם בלילא: "אבקש לקזז כל שקל מכספים אחרים שיגיעו לרשות". ישי: "מדינת ישראל הקדימה לפצות את הפלסטינים עוד בטרם העבירה פיצויים לתושבי דרום הארץ"

"הרצון הפתטי ליצור פרטנר בצד הפלסטיני הוביל למצב אבסורדי ומזעזע, בו מדינת ישראל הקדימה לפצות את הפלסטינים על מבצע עופרת יצוקה עוד בטרם העבירה פיצויים לתושבי דרום הארץ". כך אמר הבוקר (יום ו') שר התמ"ת אלי ישי, בעקבות הפרסום ב-ynet על כך שכספים שהעבירה ישראל לתשלום משכורות ברשות הפלסטינית שימשו לשיקום עזה.

 

יו"ר ש"ס הוסיף ואמר כי המסמך שפורסם מהווה מסמר אחרון בארון הקבורה של הרצון לשיתוף מדיני עם הפלסטינים. "אמרתי בזמן קבלת ההחלטה שמשמעותה היא הוספת שמן לגלגלי הטרור ולא בניית אמון עם הרשות הפלסטינית. לא ניתן למצב זה להימשך בעתיד", סיכם.

 

על פי המידע שהגיע לידי ynet, מתברר שכמחצית מ-175 מיליון השקלים שהעבירה ישראל לתשלום משכורות אנשי הפתח בעזה - הועברו לתשלום פיצויים לבעלי בתים שנהרסו מאש צה"ל ב"עופרת יצוקה". עשרה ימים מאז הועבר הכסף, לא הופקדה ולו אגורה אחת בחשבונות עובדי הרשות הפלסטינית בעזה.

 

רוב הכסף החסר, כ-90 מיליון שקלים, הועבר לתשלום פיצויים לבעלי הבתים שנהרסו. גורמים מדיניים בירושלים עודכנו שהסכום שחולק לבעלי הבתים שנהרסו חולק שלא באמצעות מנגנון פיקוח בינלאומי על הכספים המוזרמים לרצועת עזה, כפי שתבעה ישראל.

 

פרסום המידע עורר תגובות בקרב שרים לא מעטים. השרה רוחמה אברהם-בלילא

אמרה כי "הכסף היה מיועד למטרות ספציפיות בלבד, ואם נעשה בו שימוש אחר - אבקש מהממשלה לקזז כל שקל מכספים אחרים שיגיעו לרשות הפלסטינית". לדברי בלילא, "רק לפלסטינים יש מה להפסיד" מצעד שכזה.

 

שר התקשורת אריאל אטיאס אמר כי "זו תזכורת נוספת למצעד האיוולת של העברת הכספים לרשות הפלסטינית, הקשורה בטבורה לחמאס". לדבריו, הוא מצפה מראש הממשלה, אהוד אולמרט, למנוע העברת כספים נוספים לרשות הפלסטינית, המשמשים לשיקום חמאס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי. סדר עדיפות בפיצוי
צילום: גיל יוחנן
אברהם בלילא. לקזז סכומים
צילום: גיל יוחנן
צילום: קובי קנטור
אטיאס. מצד איוולת
צילום: קובי קנטור
מומלצים