שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בריטניה: הושעה דיפלומט שדיבר בגנות ישראל
  הדיפלומט, רואן לקסטון, נעצר לאחר שהתבטא באופן פוגעני נגד ישראל והיהדות, במהלך מבצע עופרת יצוקה
  דיפלומט בריטי הושעה מתפקידו לאחר שנעצר בחשד למעורבות בתקרית אנטישמית במועדון כושר בלונדון. כך דיווח היום (ו') בכיר במשרד החוץ הבריטי. הדיפלומט, רואן לקסטון בן ה-47, יעמוד בהמשך בפני הליך משמעתי.

   

  לקסטון נעצר בחודש שעבר בחשד שניסה לעודד אלימות על רגע דתי, אך לא הוגש נגדו כתב אישום. לפי החשד, הוא עשה שימוש בלשון גסה כאשר מתח ביקורת על התנהלות ישראל במהלך מבצע "עופרת יצוקה", והתבטא בחריפות ובביטויים פוגעניים נגד היהדות.

   

  לטענת מנהל משרד החוץ הבריטי, חקירת המשטרה בעניינו של לקסטון עדיין נמשכת. אם יורשע, הוא צפוי לעונש מאסר של עד שבע שנים.

   

  בעבר תיאם לקסטון את פעולות משרד החוץ הבריטי בדרום-אסיה, ואף היה זה שתדרך את שר החוץ, דיוויד מיליבנד, בכל הקשור לנושא.

   

  מוקדם יותר החודש התפרסם כי מספר התקריות האנטישמיות נגד יהודים בבריטניה זינק באופן חד מאז החל מבצע "עופרת יצוקה" בסוף חודש דצמבר. מנתוני הארגון לביטחון הקהילה היהודית בבריטניה עולה כי מאז 27 בדצמבר, היום בו החל המבצע, אירעו ברחבי בריטניה 250 תקריות אנטישמיות במשך ארבעה שבועות. זאת, בהשוואה ל-40 תקריות שאירעו בתקופה שנה קודם לכן.

   

  דייב ריץ', דובר הארגון, אמר כי היהודים בבריטניה נחשבים בצורה בלתי מובנת לנציגים מקומיים של ישראל. "הגזענות הזאת, וכל הצורות של הגזענות הן בלתי מקובלות". בארגון אמרו כי התקריות האנטישמיות כוללות פגיעה מילולית ביהודים, נזק לרכוש של יהודים, איומים, דברי נאצה המתקבלים בדואר וכתובות אנטישמיות.

   

  המשטרה בבריטניה טוענת כי חלה עלייה של פי 3 בתקריות האנטישמיות במדינה בין 27 בדצמבר ל-3 בפברואר - בהשוואה לנתון מהשנה הקודמת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אנטישמיות (ארכיון)
  באדיבות הסוכנות היהודית
  מומלצים