שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דיווח: בכיר חמאס אבו מרזוק ביקר ברצועה
  העיתון "אל קודס אל ערבי" דיווח כי סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס נכנס לרצועה בלילה שבין חמישי לשישי דרך מעבר רפיח לראשונה זה 30 שנה, וביקר את בני משפחתו. על פי הדיווח, כניסתו לא הייתה מתאפשרת ללא הסכמת ישראל

  ביקור בית: סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, מוסא אבו מרזוק, נכנס ביום חמישי בלילה לרצועת עזה, לראשונה מאז עזב את הרצועה לפני כ-30 שנה. כך דיווח הבוקר (שבת) העיתון "אל קודס אל ערבי" היוצא לאור בלונדון.

   

  על פי הדיווח, אבו מרזוק נכנס לרצועה דרך מעבר רפיח, המחבר בין הרצועה לבין מצרים. בעבר התגורר אבו מרזוק במחנה הפליטים יאבנה שברפיח עם משפחתו, אולם מאז עזב את הרצועה הוא שוהה בדמשק.

   

  גורמים בהנהגת חמאס בדמשק סירבו לאשר או להכחיש את הדיווח, ובכיר חמאס אוסמה אל מזיני אף הכחיש את הטענות על ביקורו של אבו מרזוק בעזה.

   

  עם זאת, גורם בכיר בהנהגת חמאס אישר לסוכנות הידיעות הגרמנית כי אבו מרזוק ביקר ברצועה, ולטענתו נכנס לשטחה בשעות הבוקר המוקדמות של יום שישי כדי לבקר את משפחתו המתגוררת באזור רפיח. לדבריו, אבו מרזוק עזב את הרצועה כמה שעות מאוחר יותר.

   

  מקורות פלסטינים קשרו בין הדיווח על ביקורו של אבו מרזוק לשחרורו של החייל גלעד שליט, וכן להתקדמות המשמעותית במגעים להסכם הרגיעה בין חמאס וישראל. לטענת המקורות, אבו מרזוק לא יכול היה להיכנס לרצועה מבלי שמצרים תקבל "אור ירוק" לכך מישראל, משום שהיא נותנת את האישור הסופי בכל הקשור לסוגיות הרגישות במעבר רפיח ולאנשים הנכנסים או יוצאים מהרצועה.

   

  אבו מרזוק הגיע לעזה עם תום פגישותיה של משלחת חמאס לשיחות הפיוס בקהיר, בראשה עמד. השיחות מול משלחת פתח הסתיימו בהקמתן

  של חמש ועדות משנה, שינסו להגיע לפיוס בין שתי התנועות ולהקים ממשלת אחדות לאומית. מקורות פלסטינים מסרו כי כל חברי משלחת חמאס שהשתתפו בשיחות לקהיר שבו אתמול לדמשק, פרט לאבו מרזוק.

   

  בשבוע שעבר התראיין אבו-מרזוק לעיתון הבריטי "גרדיאן" ואמר כי חמאס מוכן לתת מידע על החייל החטוף אם ישראל תוציא אסירים מסוימים מבידוד, תשחרר אסירות חולות ותעביר מידע על שניים מפעילי הארגון שנעלמו. עם זאת, הוא מתנגד נחרצות לשחרור שליט לפני פתיחת המעברים: "עמדתנו לא תשתנה"

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים